Žáci 9. ročníku budou aktuální informace dostávat v rámci předmětu Výchova k volbě povolání. Další informace dostanou na Informačním poradenském středisku úřadu práce, besedy mám již domluvené (listopad, prosinec). Bohatým zdrojem informací bude i letos výstava středních škol (listopad). Všichni žáci obdrží Atlas škol – přehled všech středních škol v Moravskoslezském kraji. Pokud by měl někdo zájem o testování profesní orientace, je možno obrátit se na Pedagogicko psychologickou poradnu v Karviné, v případě zájmu mne kontaktujte, poskytnu podrobnější informace.
Nyní prosím hlavně žáky – čtěte pozorně: Čím lepší bude váš prospěch v tomto pololetí, tím větší budou vaše šance na úspěšné umístění na střední škole (platí pro zájemce o všechny obory, tříleté i čtyřleté). To znamená – vyplatí se vám pracovat usilovně hned od začátku, i když mnohým z vás ještě doznívají v hlavách zážitky z prázdnin………Stop snění, je potřeba začít pracovat!!! :):):)
Všichni máme společný cíl – ukončit úspěšně poslední rok na základní škole a dostat se na vybranou školu střední. Nebude to lehké, ale pokud budete brát vážně má slova, půjde to!
Další informace budu průběžně doplňovat i zde, takže občas mrkněte do této sekce.
Všechny zdraví a chuť do práce přeje
Iva Mrózková:)