V pátek 5.4. na naší škole již tradičně proběhlo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda.

Soutěže se zúčastnilo celkem 50 žáků pátých až osmých ročníků. Všichni žáci řešili 15 soutěžních úloh pouze s využitím svých schopností, bez použití jakýchkoliv pomůcek.

Úspěšnou řešitelkou školního kola se ve své kategorii stala Kamila Kijonková z 8.A. Gratulujeme jí k postupu do okresního kola, které se bude v květnu konat na naší škole.

Vítězům gratulujeme a všem řešitelům přejeme hodně štěstí a úspěchů v dalším snažení s matematikou.

Aprílový žertík také čekal na žáky 5.C, kde jim třídní učitel připravil nemilé překvapení. Zajít si do šatny a přezout se je naprosto samozřejmé, co ale není až tak v pořádku je to, že klíč od třídy je vyměněn. Žáci se měli tedy problém dostat do třídy. Jakmile správný klíč obdrželi, čekalo je ve třídě nemilé překvapení. Po otevření dveří zjistili, že lavice a převážně židle jsou naruby. Nezbývalo nic jiného, než si nepořádek uklidit a …. a samozřejmě vše spravedlivě třídnímu učiteli pekelně oplatit. Podtrženo sečteno, každý z nás si svůj nepořádek musel uklidit, dokonce i pan učitel – který si alespoň udělal pořádek ve svých věcech. :D

M. Foltýn a 5.C

Tento den nás lákal k pobavení a legraci, …. tak jsme si ho v naší třídě užili.  Žáci si vyzkoušeli být učiteli a učitelkami, a zjistili, že to není vždy jednoduché…. Vzájemně se vyvolávali, rozdávali úkoly a samozřejmě se i hodnotili. Další zábavou pak pro nás byla „výprava“ do Nesmyslova.

K. Bernatíková

Dnes průběhu druhé a třetí vyučovací hodiny měli rodiče možnost navštívit dopolední výuku svých dětí. Hned u vchodu do školy jsme poctivě zapisovali a počítali všechny návštěvníky. Bylo jich 44!!
Rodičům se ukázka výuky líbila a někteří nám zapsali vzkazy do návštěvní knihy.
Za všechny vzkazy i návštěvu školy děkujeme a těšíme se zase příště:)!
Podívejte se do malé fotogalerie! (Nechtěli jsme výuku příliš rušit.)

CVRČEK
1. místo Stoszková Adéla 2.B 58 bodů
2. místo Szymon Dominik 3.C 57 bodů
3. místo Pietraszek Jan 3.B 53 bodů

KLOKÁNEK
1. místo Ďubková Barbora 5.B 66 bodů
2. místo Randová Nela 4.A 65 bodů
3. místo Novotná Gabriela 4.A 59 bodů

BENJAMÍN
1. místo Stoszková Tereza 7.B 62 bodů
2. místo Szvitková Alena 7.B 58 bodů
3. místo Ambrosová Anežka 7.A 53 bodů

KADET
1. místo Kijonková Kamila 8.A 85 bodů
2. místo Mazurová Eliška 9.B 78 bodů
3. místo Ondruchová Natálie 9.B 71 bodů

To byl začátek jedné z básniček, kterou se prvňáčci naučili do recitační soutěže 1.tříd.
Všichni se tak v pátek 15.3. sešli v 1.A, kde vybraní žáčci předvedli své přednesy, které hodnotila porota složená z dětí i paní učitelek. Ti nejlepší byli za své výkony odměněni a my jim touto cestou ještě jednou blahopřejeme!
Byli to: 1.A - Julie Trzaskaliková, Jiří Lukács,, Michael Szymala,
1.B - Vít Urbańczyk, Filip Hrubý
1.C - Vítek Novotný

Učitelky 1.tříd

Žáci 2. tříd si zasoutěžili v recitaci. Naučit se básničku není pro některé lehké, ale přednést ji před tolika kamarády je ještě těžší. Odhodit strach a ostych se nám nakonec všem podařilo. Nejlepší recitátoři byli odměněni v čtenářském klubu, kde nám pomáhala sovička a oslík - naši maskoti. Všichni jsme si to užili a těšíme se na další soutěžení.

Navštivte fotogalerii!
Dobrovolná V., Bernatíková K.