V pátek 12.10. žáci 5.B a 5.C navštívili výstavu v ZUŠ Bedřicha Smetany k 750. výročí založení města.
Výstava byla velmi zajímavá, poutavá a získali jsme spoustu informací o našem městě. Hned na začátku, při vstupu do první místnosti, si žáci vyzkoušeli, jaké to je v "kleci" při spouštění do podzemí. Pak následovalo seznámení s historii města, ekologii, atd. Velmi zajímavé byly také krátké filmy o hornictví a lázeňství v našem městě. Práce žáků a jejich učitelů byly obdivuhodné. V poslední místnosti se také žáci dozvěděli o významných osobnostech žijících nebo pocházejících z Karviné.
Všem doporučujeme výstavu ještě rychle navštívit - je se na co dívat.

Navštivte fotogalerii!

Ing. Erika Heckelová
Mgr. Martin Foltýn

Výstava "750"
Výstava Výstava
Výstava "750"
Výstava Výstava

Školní skřítkové mají děti rádi a jsou šťastní, když žáci zasednou do lavic. Doprovázejí je každý den a neustále děti zkoušejí. Vynechávají písmenka, dělají chyby v příkladech a čekají, zda je děti opraví.

A jak vypadají? Nevíme. Kluci a holky z 2. B si myslí, že takto…

V. Dobrovolná

Školní skřítkov...
Školní skřítkové ze 2.B Školní skřítkové ze 2.B
Školní skřítkov...
Školní skřítkové ze 2.B Školní skřítkové ze 2.B

Malí detektivové,

tak bychom mohly označit skupinu žáčků 4.a 5.ročníku, kteří pravidelně docházejí do Čtenářského kroužku. Kromě četby detektivní knížky se žáčci věnují luštění šifer, křížovek, rébusů. Už si stihli kus knihy přečíst, vyrobit si detektivní odznak a dnes dokonce podstoupili stezku plnou zapeklitých úkolů, které museli vyřešit stejně jako detektiv Sherlock Holmes.

Těší nás váš zájem :-)

Vaše učitelky Nataša Dziadziová a Petra Bartošová

(DziBa :-)

Navštivte fotogalerii!

Malí detektivov...
Malí detektivové Malí detektivové
Malí detektivov...
Malí detektivové Malí detektivové

I naši žáci se ve středu  zapojili do každoroční celostátní soutěže "Plave celé město". Všichni zúčastnění získali účastnický diplom, na kterém byl zaznamenán dosažený čas a počet bodů, které získali pro město. Žáci odplavali 100 metrovou trať libovolným způsobem a pro město Karviná tak získali podle dosaženého výkonu body.

Navštivte fotogalerii!

Kabinet TV

Plavecká štafet...
Plavecká štafeta Plavecká štafeta
Plavecká štafet...
Plavecká štafeta Plavecká štafeta

 

Vzhledem k blížícímu se datu 28. října jsme v naší třídě realizovali projekt s názvem 100 let republiky. Je tomu přesně 100 let, kdy naše území získalo pevné hranice a kdy jsme se jako národ společně radovali na Václavském náměstí a oslavovali republiku. Seznámili jsme se s podstatou této události a s osobností Tomáše Garrigua Masaryka. Za použití encyklopedie jsme dokázali pracovat se slepou mapou, do které jsme doplňovali jednotlivé části Československa. V rámci pracovních činností jsme vytvářeli číslovku "100", která se nesla v duchu naší státní vlajky.

Výsledný produkt naší práce naleznete v galerii.

Mgr. Foltýn Martin

Slavné výročí v...
Slavné výročí v 5.C Slavné výročí v 5.C
Slavné výročí v...
Slavné výročí v 5.C Slavné výročí v 5.C

Je tady nový školní rok a my máme za sebou první projektové vyučování. Během „super dne“ jsme cestovali do pravěku. Pracovali jsme v "tlupách". Zkoumali jsme pravěké umění, nástroje, zbraně této doby, příbytky pravěkého člověka. Zábavnou formou jsme řešili matematické pyramidy, ve kterých jsme se dozvěděli, kolik vážil a měřil mamut. Vyhledávání v textech slov souznačných, sloves, podstatných jmen nám moc nešlo, ale snažili jsme se. Při plnění úkolů nám pomáhaly nejenom vědomosti z vlastivědy, ale rovněž encyklopedie, knihy o pravěku, mapy, kniha E. Štorcha Lovci mamutů. Nejvíce nás však bavilo vyrábění pravěkých nástrojů, zbraní, sošek, chatrčí. Celý den jsme si užili.

žáci 4. A

Navštivte fotogalerii!

Pravěk ve 4.A
Pravěk ve 4.A Pravěk ve 4.A
Pravěk ve 4.A
Pravěk ve 4.A Pravěk ve 4.A

Podkategorie