Celý rok nás společnost MKFRUIT zásobuje ovocem a mléčnými výrobky ( v rámci projektu OVOCE a MLÉKO DO ŠKOL) a ještě si pro nás připravila ovocný den! Všechny třídy 2.-5.ročníku ochutnaly ve školní kuchyňce zdravé šťávy a také si zasoutěžily. Starší žáci dostali do své třídy mošt a ovoce na výrobu ovocného špízu.

Zástupcům firmy, kteří s námi byli celý den, moc děkujeme!

 

Na Vánoce se všichni těšíme. Dárečky, dobroty, pohádky......Některé holky a kluci takové štěstí nemají a mohlo by se stát, že žádný dárek k Vánocům  nedostanou :-(  a tak se i letos Cihelňáci zúčastnili  projektu KRABICE OD BOT (https://www.krabiceodbot.cz/ ). Zapojily se celé třídy za vydatné pomoci rodičů, také správní zaměstnanci a učitelé. V pátek jsme odvezli do Těšína 30 krásně zabalených dárků  a věříme, že potěší.

Všem, kteří se podíleli, moc děkujeme!

Stalo se již tradicí, že se v adventním čase potkávají na Cihelní žáci, jejich rodiče, bývalí zaměstnanci, bývalí žáci, učitelé a přátelé školy. Náš Jarmark se letos konal ve čtvrtek 5.12. a byl spojen s mikulášským překvapením.

Na chodbách "vyrostly" prodejní stánky, dobroty se prodávaly v kavárně, zpívaly se koledy a v tělocvičně čekali na nejmenší návštěvníky Mikulášové, čertíci a andělé se svými úkoly.

Děkujeme všem návštěvníkům, kteří udělali dětem radost a koupili  si domů vánoční maličkost, kterou děti poctivě vyrobily. Zastavení v adventním čase bylo velmi krásné.

Do Vánoc už zbývá jen chvilka! Přejeme všem klid, pohodu a zdraví!

Navštivte fotogalerii!

Zaměstnanci a žáci Cihelňáci :)

… dne 29.11.2019 se v Regionální knihovně v Karviné – Mizerov konala pod záštitou města v rámci projektu MAP2 ( Místní akční plán) češtinářská soutěž pro žáky 7.tříd. Pořádající školou byla naše škola. Velmi skvělými pomocníky byli žáci 8. ročníku, kteří zajistili všechna stanoviště. Za to jim moc děkujeme! Cílem soutěže bylo si zábavnou formou vyzkoušet češtinu trochu jinak než je tomu v hodinách. Soutěžící se potýkali s různými rébusy, šiframi, jazykolamy, příslovími, rčeními apod. Naše tříčlenné družstvo ve složení Tereza Lotterová, Tereza Homolíková a Kristýna Frydrýšková vybojovalo v konkurenci 15 karvinských škol krásné 4.místo ! BLAHOPŘEJEME !!!!!
N. Dziadziová, P. Bartošová

 Navštivte fotogalerii!

V prvních třech měsících se žáci 6. ročníku potýkali s učivem o pravěku. 6.A si výuku zpestřila tvořením a následným prezentováním projektů jednotlivých předchůdců člověka. Zapojili se opravdu všichni a každý přispěl kouskem svého „umění“ (kreslení, psaní, mluvení :)). Kromě tohoto projektu jsme vyhlásili pro všechny žáky školy možnost získání krásných známek za dobrovolný „domácí úkol“ ve formě 3D projektů … a první výrobky už zdobí prosklený kabinet v 1. patře … a že jsou opravdu zdařilé se můžete přesvědčit ve fotogalerii, nebo přímo na místě … prvními „tvůrci“ jsou Mirek Tyrlik (6.A), Patrik Ludvik (6.A), Jakub Chovaneček (6.A) a Erik Dostál (6.B)…. Děkujeme :)
Nataša Dziadziová

Dějepisné proje...
Dějepisné projekty Dějepisné projekty
Dějepisné proje...
Dějepisné projekty Dějepisné projekty

Podkategorie