V pondělí 11.5. zahájili svou přípravku naši deváťáci. Scházet se budou každé pondělí, středu a pátek a opakovat se bude český jazyk a matematika.

8.června na Cihelňáky čekají přijímací zkoušky a my si přejeme, aby byli úspěšní.

Všechno jsme zvládli - příchod do školy, přesuny, pohyb s rouškami, oběd ve školní jídelně.

TAK NÁM DRŽTE PALCE!

M.K. :)

A školy jsou stále zavřené.....mladší žáci pracují podle zadaných úkolů s rodiči a věříme, že starší žáci  také:)).

Pokud si někdo bude chtít ověřit, zda žák 2.stupně opravdu pracuje, kontaktujte svého třídního učitele. V případě technických nebo jiných problémů také - úkoly vytiskneme, pomůžeme. Na Cihelní jsme tady pro vás! :)

Všem rodičům patří velké poděkování!

Děti vytvářejí různé práce , doplňují pracovní listy, fotí se a točí videa.

Ukázky nových prací najdete v druhé fotogalerii zde!

A pokud si s dětmi chcete i zacvičit - můžete:))

Video najdete zde!

30.4.2019

A jak může vypadat cvičení? Krásně!!

Podívejte se do fotogalerie:)!  Video najdete zde! ( Prokop ze 3.A)

Osmáci měli minulý týden v rámci domácí angličtiny za úkol se dle instrukcí a mapy dostat k pokladu a rozluštit číselný kód k truhle.
Tento týden úkol zněl: „Vyzkoušej svou učitelku. Poklad schováváš ty a já hledám.“
A dostala jsem toto (aby bylo přístupno všem, píšu česky:)).
Je po práci. Homer právě stojí před Burnsovou jadernou elektrárnou. VY JSTE HOMER. Zahněte doprava a jděte až na křižovatku. Zde odbočte vlevo a jděte po kruhovém objezdu kolem medového stromu a vyjděte výjezdem do Springfieldké ulice, kde se dáte vpravo. Touto ulicí jděte až ke Kwik-E-Martu. Zastavte se a kupte si něco k jídlu. Potom, co sníte svůj sendvič, se dejte vlevo na Skinnerovu ulici. Na druhé odbočce doleva zahněte a jděte kolem Nedova domu. Teď se zastavte na Evergreen Terrace, nalevo je Váš dům, ale Váš poklad tady není. Dejte se vlevo a pokračujte rovně, dokud neuvidíte Váš kostel, ale ne ten napravo, ten NALEVO.
Už teď já – učitelka, co by Homer, který si okružní cestou za pokladem zvládl nakoupit a sníst sendvič, obhlídnout si dům souseda Neda, mířící do kostela pro svůj poklad, jsem měla úsměv na tváři.
Ale poté, co jsem otevřela přiloženou mapu k pokladu, jsem upřímně vyprskla smíchy, když jsem zjistila, co je vlastně ten můj poklad a že není kostel jako kostel. Jste zvědaví, co bylo mým pokladem a kde jsem ho vlastně našla? Rozklikněte si mapu a následujte instrukce. Pro angličtináře přidávám instrukce v originále.

Takto zpracovaný úkol je ten nejkrásnější dárek, který učitel může dostat. Děkuji moc Ríšovi Klopcovi z 8.A za báječný pátrací zážitek.
Lenka Trzaskaliková

Námět (nápad): Petra

Realizační tým pekařů: Nataša, Nataščina Markétka, Petra

Logistické a obalové služby: Petra, Iva, Ivina garáž

Průvodní komentář: Iva

Cílová skupina: záchranáři karvinské nemocnice a karvinští hasiči - Směna A

Realizace předávky: Petra a její automobil

Stručný záznam z místa děje:

Jede, jede autíčko,trochu bloudí,maličko.

V nemocnici hlavní branou dej se rovně, trochu stranou,

záchranáře najdeš, s dobrotou k nim zajdeš.

Byli rádi, jak by ne, na všechny se dostane.

Potom rychle k hasičům, mají velký šedý dům

až na konci Karviné. Divili se, ne, že ne!

Dobroty si snědí s chutí, až opadne služby pnutí.

Děkují prý Cihelňákům, že si na ně vzpomněli,

akce tudíž stála za to, abyste to věděli:)

Navštivte fotogalerii!

Nové úkoly budou žákům 4.-9.ročníku odeslány v pondělí v 10.00 ( na pondělí, úterý a středu), pak ve středu v 10.00 ( na čtvrtek a pátek).

Děti z 1.-3. ročníku ( a jejich rodiče) najdou své úkoly zde:

ÚKOLY PRO 1.A

ÚKOLY PRO 1.B

ÚKOLY PRO 2.A

ÚKOLY PRO 2.B

ÚKOLY PRO 2.C

ÚKOLY PRO 3.A

ÚKOLY PRO 3.B

Tělocvik pro prvňáčky, druháky a třeťáky:

Velikonoční focení je odvoláno, až se děti vrátí do školy, dostanou peníze zpět.

_____________________________________

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ A ŠKOLA NANEČISTO - 24.3.2019 -AKCE ZRUŠENY!

_____________________________________

Vážení rodiče,
nařízením Bezpečnostní rady státu je od středy 11.3.2020 zrušena výuka ve školách až do odvolání.
V provozu nebude školní jídelna ani školní družina.
O dalším vývoji Vás budeme informovat prostřednictvím webových stránek školy.