Žáci 3.C se společně s paní učitelkou Markétou Blahutovou vydali navštívit školní Čtenářský klub, v němž na ně čekalo vyprávění o skřítcích, kteří hlídají knížky.
Děti se seznámily s klubem, s rozmístěním knih, viděly např. nejtěžší knihu naše klubu, zavzpomínaly, když byly malé, na leporela, poslechly si povídání o skřítcích, kteří žijí v knížkách a dávají pozor, aby knihy nikdo neničil, a na závěr si takového skřítka nakreslily. Celým programem je provázela paní učitelka Bartošová. Těšíme se na další setkání.

Navštivte fotogalerii!

Mgr. Markéta Blahutová

V pátek 14.12 odpoledne jsme ve škole přivítali rodiče, děti i přátele školy na Vánočních dílnách.

O zahájení Vánočních dílen se postaral v tělocvičně pan ředitel a náš dětský sbor Cihláček pod vedením paní učitelek Dziadziové a Moskalové  a zpívalo jim to vážně skvěle!

Pak už se mohl každý návštěvník chvilku zastavit a vyrobit si něco pěkného pod vánoční stromeček. Předváděly se vánoční zvyky a hrály koledy.

Navštívit jste mohli také vánoční kavárnu a ochutnat něco dobrého.

Děkujeme všem účastníkům a těšíme se zase za rok:)!

Přejeme všem klid, zdraví , štěstí a pohodu!

Navštivte fotogalerii!

M. Kraslová

Lyžařský kurz pro žáky 1.st
5 denní lyžování budeme letos absolvovat v termínu od 14.1. do 18.1. 2019. (Odjezd denně v 10.40, návrat v 15.30).
Výcvik vedený zkušenými instruktory je opět realizován v krásném areálu SKI Kampaland v Bukovci.V rámci akce je samozřejmě možno zapůjčit celou lyžařskou výzbroj, stačí nahlásit velikost nohy v centimetrech a výšku postavy;).
To vše díky štědrosti zástupců města Karviná za pouhých 800,-Kč.
(připomínáme v ceně je:doprava autobusem, skipas, odborné vedení instruktory a zapůjčení kvalitní seřízené výzbroje)!!!
Pečlivě zvažujte a rychle reagujte, protože počet míst je i v tomto roce omezen!!!
Máme k dispozici, jako ostatní školy, pouhých 23 míst.

Protože je předpoklad, že by mohla být vyšší poptávka, než nabídka - pro účast na avizované akci je zapotřebí:
1. osobně nahlásit a zapsat dítě na sekretariátu školy,
2. složit částku 800,-Kč fyzicky u paní sekretářky a
v případě zájmu o zapůjčení lyžařské výzbroje uvést potřebné údaje (velikost nohy a výšku postavy dítěte).
O zařazení mezi účastníky kurzu rozhoduje tedy včasnost přihlášení dítěte a složení celé částky!!! Ti z vás, kteří budou pomalejší, budou zařazeni na místa nahrádníků - v případě neúčasti někoho z úspěšně přihlášených, budou osloveni a dodatečně zařazeni.
Další informace budou předány přihlášeným účastníkům do 8.1.2019.
Mgr. Zdeněk Jelínek, ředitel školy

Žáci naší školy mají dobré srdce :-) Zapojili se do charitativní akce Krabice od bot, která je věnována dětem. V pátek 7.12. bylo všech 50 balíčků převezeno do sběrného místa v Českém Těšíně, odtud dárečky poputují dětem v domovech pro matky s dětmi v Petrovicích u Karviné, Českém Těšíně a Havířově a do Domu na půli cesty v Třinci. Všem, kteří se této akce zúčastnili, moc děkujeme.

Velké poděkování patří paní učitelce Bartošové, která akci organizovala a krabice za všechny Cihelňáky předala v Těšíně.