Dne 21.6. si děli z III.C udělaly slaďounké dopoledne na Karvinském medobraní . Viděli jsme vytáčení medu, který jsme pak ochutnali a důkladně si prohlédli včelky v úle . Dozvěděli jsme se spoustu informací o životě včel.

Navštifte fotogalerii!

Markéta Blahutová

Během prohlídky starého hradiště jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací o prvních Slovanech na našem území. Zjistili jsme, z čeho a jak si stavěli domy, co si oblékali, vyzkoušeli jsme si mletí obilí.

Prohlédli jsme si i obrovská akvária v Rybím domě, zadováděli si na dětském hřišti.

Výlet jsme si užili.

žáci 4. A, 4. B

Navštivte fotogalerii!

V pondělí se všechny děti třetích tříd na celé dopoledne doslova "ztratily ve vesmíru". Sál planetária nám odhalil celou hvězdnou oblohu, měsíc, planety a dokonce jsme se proletěli až na Čokoládovou planetu. Expozice - " Ke hvězdám", "Do hlubin Země", "Za světlem", jsme si sami prošli a důkladně prozkoumali. Na náš opravdu povedený výlet se můžete podívat ve fotogalerii.

Mgr. Markéta Blahutová + 3.A , 3.B, 3.C

Pomalými krůčky se blížíme ke konci školního roku, je čas závěrečných písemných prací, ale také školních výletů.

Žáci 9.B během dvou dnů navštívili trampolínové centrum v Ostravě, kde je čekalo 600 m2 trampolín a molitanová jáma. 90 minut skákání, přemetů, kotoulů a jiných akrobatických čísel. Pak následoval přesun do laser arény. Zde se žáci vyřádili maximálně, běhali, stříleli, zapojily se i obě učitelky. Druhý den deváťáky čekala Pevnost Boyard. 25 místností, 25 úkolů - fyzických, logických, týmová práce, úsměvné situace, dokonce se z některých místností ozýval i křik. Určitě si všichni budeme pamatovat místnosti s názvy: Sudy, Plácaná, Krtek, Siréna, Signál, Pumpy, Puzzle, Ping-pong a další. Do klenotnice se dostaly dva týmy, rozluštily šifru a za odměnu jim padaly zlaťáky :-)

Věřím, že se žákům tento dvoudenní výlet líbil a budou mít na co vzpomínat :-)

Mgr. Petra Bartošová a Mgr. Andrea Fránová

V tomto školním roce probíhal pravidelně každý čtvrtek Čtenářský kroužek, který navštěvovali žáci prvního stupně.

V kroužku se měly děti naučit pravidlům práce s knihou.
S vybranými tituly je vyučující seznámili, děti s knihami pracovaly, četly je, povídaly si o hlavních postavách, snažily se domýšlet závěr knih, zhlédly filmové zpracování - Bella a Sebastian, u Lichožroutů si dokonce sami vytvořily vlastní ponožkové lichožrouty, jako detektivové a luštitelé šifer si připadaly u knihy A+B -Tajná dvojka. Žákům šestého ročníků pomohly s přípravou na soutěž Souboj čtenářů, kdy jim šesťáci odprezentovali soutěžní tituly a členové kroužku je pak "bomabardovali" všetečnými otázkami ke zmíněným knihám.

Literární kroužek došel k cíli, pilným žákům byly předány pamětní listy a drobné dárečky.

Věříme, že se dětem náplň kroužku líbila, a my se už nyní těšíme na nový školní rok a pokračování Čtenářského kroužku.

Petra Bartošová a Nataša Dziadziová

Žáci 5.B a 5.C absolvovali školní výlet na horskou chatu Skalka. Počasí si s námi pohrávalo, netušili jsme, zda se nám vyčasí nebo ne. Začátek výletu byl tedy pod mrakem, ale jakmile jsme došli k horské chatě, sluníčko se ukázalo a zůstalo s námi až do návratu k naší škole. Výšlap jsme všichni zvládli, i když někteří s opoceným čelem - ale zvládli.

M.Foltýn a E. Heckelová

Ve slunečných dnech se jen těžko věří, že nám před týdnem sluníčko vykouklo jen ve dvou dnech, jakoby se bálo, jestli nezahlédne ježibabu nebo draka, kteří nechyběli v naší POHÁDKOVÉ škole v přírodě. NEVADÍ! Jen se podívejte kolik rozesmátých sluníček, která to uměla v pohádkových činnostech pořádně rozehřát, s námi bylo.

Najdete mezi nimi důležité osůbky (také sluníčka) našich škol v přírodě, jsou jimi zdravuška Květka Gorecká a noční Miluška Kubátková, které se o děti s láskou staraly a bez nichž by nebylo možné realizovat většinu připravených aktivit.

Moc děkujeme za skvělou spolupráci!

Romana Moskalová a Věra Bandorová