Předposlední den školy si žáci pátých ročníků sami připravili program, kterým se rozloučili s prvním stupněm naší školy. Učitelé se tentokrát postavili do role diváků a nechali se překvapit programem, který si žáci zorganizovali úplně sami. V jejich programu bylo možno vidět mnohé: parkour, hra na klavír a kytaru, rapování, recitace básní, mini divadlo, tanec a zpěv. Všem účinkujícím děkujeme za jejich vystoupení a hlavně za odvahu předstoupit před své spolužáky.
Od svých třídních učitelů všichni žáci dostali něco malého na památku. Propisky se svými jmény a placky, které se dají připnout například na aktovku. Na úplný závěr jsme si dali kornout zmrzliny. Podívejte se do fotogalerie.
Třídní učitelé 5.ročníku (Foltýn, Heckelová, Trzaskaliková)

V úterý posledního červnového týdne jsme se vydali na výlet. Od rána svítilo sluníčko, takže vyhlídka příjemného dne byla velmi nadějná.

Autobus nás zavezl do Komorní Lhotky, odkud jsme se vydali na horu Godulu. Trasa vedoucí převážně lesním úsekem byla pohodová a nenáročná. Dětem se nejvíce líbily přestávky

na svačinu. U hotelu Ondráš jsme se mohli občerstvit, nechyběly hry a dovádění na louce.

Na zpáteční cestě jsme uvítali osvěžení ve stínu košatých lesních stromů a pak hurá domů. Krásný, vydařený den. Však se podívej:) !

Vaši prvňáci

Dne 21.6. si děli z III.C udělaly slaďounké dopoledne na Karvinském medobraní . Viděli jsme vytáčení medu, který jsme pak ochutnali a důkladně si prohlédli včelky v úle . Dozvěděli jsme se spoustu informací o životě včel.

Navštifte fotogalerii!

Markéta Blahutová

Během prohlídky starého hradiště jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací o prvních Slovanech na našem území. Zjistili jsme, z čeho a jak si stavěli domy, co si oblékali, vyzkoušeli jsme si mletí obilí.

Prohlédli jsme si i obrovská akvária v Rybím domě, zadováděli si na dětském hřišti.

Výlet jsme si užili.

žáci 4. A, 4. B

Navštivte fotogalerii!

V pondělí se všechny děti třetích tříd na celé dopoledne doslova "ztratily ve vesmíru". Sál planetária nám odhalil celou hvězdnou oblohu, měsíc, planety a dokonce jsme se proletěli až na Čokoládovou planetu. Expozice - " Ke hvězdám", "Do hlubin Země", "Za světlem", jsme si sami prošli a důkladně prozkoumali. Na náš opravdu povedený výlet se můžete podívat ve fotogalerii.

Mgr. Markéta Blahutová + 3.A , 3.B, 3.C

Pomalými krůčky se blížíme ke konci školního roku, je čas závěrečných písemných prací, ale také školních výletů.

Žáci 9.B během dvou dnů navštívili trampolínové centrum v Ostravě, kde je čekalo 600 m2 trampolín a molitanová jáma. 90 minut skákání, přemetů, kotoulů a jiných akrobatických čísel. Pak následoval přesun do laser arény. Zde se žáci vyřádili maximálně, běhali, stříleli, zapojily se i obě učitelky. Druhý den deváťáky čekala Pevnost Boyard. 25 místností, 25 úkolů - fyzických, logických, týmová práce, úsměvné situace, dokonce se z některých místností ozýval i křik. Určitě si všichni budeme pamatovat místnosti s názvy: Sudy, Plácaná, Krtek, Siréna, Signál, Pumpy, Puzzle, Ping-pong a další. Do klenotnice se dostaly dva týmy, rozluštily šifru a za odměnu jim padaly zlaťáky :-)

Věřím, že se žákům tento dvoudenní výlet líbil a budou mít na co vzpomínat :-)

Navštivte fotogalerii!

Mgr. Petra Bartošová a Mgr. Andrea Fránová