Prvního divadelního představení se zúčastnili žáci třetího ročníku. Měli možnost zhlédnout pohádkové představení, které neslo název Hrátky s čertem, kde účinkovali herci z Těšínského divadla. Představení plné čertů, zábavy, legrace a písniček se nám velice líbilo a těšíme se na další návštěvu.
Mrkněte do fotogalerie.
M.Foltýn,Z. Navrátilová,P. Kolibačová

Třeťáci v divad...
Třeťáci v divadle Třeťáci v divadle
Třeťáci v divad...
Třeťáci v divadle Třeťáci v divadle

Ve středu proběhla pro vybrané osmáky a deváťáky soutěž Přírodovědný klokan. V této soutěži odpovídají žáci na otázky z přírodních věd a tak musí prokázat znalosti z přírodoisu, zeměpisu, fyziky i matematiky:)) a to mohou jen opravdoví borci- Cihelňáci!

A kdo byl nejlepší?

1. místo  Matyas Szajkó z 9.B

2.místo Jan Polák z 9.A

3. místo Alena Szvitková z 8.B

4.-5. místo Ondra Nedojedlý a Martin Grzybek z 9.A

Všem moc gratulujeme!! Ostatním žákům děkujeme za účast a paní učitelce Kučerové za přípravu soutěže.

A teď ukázka soutěžní úlohy ( zvládnete??) :

Libor jel ve vlaku k babičce. Když míjel jeden sloup trakčního vedení( sloup č.1) spustil na mobilu stopky a zjistil, že sloup č.21 míjel v čase 24 s. Vzdálenost mezi sousedními sloupy v daném úseku trati byla 30 m. Jakou rychlostí jel vlak?

M.K.

Sběrová soutěž skončila v pondělí a my už známe výsledky ! (Prozradíme až v pátek při školním hlášení). Celkem se sebralo 1350 kg!! Chtěli bychom poděkovat všem dětem, které se soutěže zúčastnily a také rodičům, kteří pomáhali hlavně s přepravou.

Příští týden si kaštany odvezou myslivci a pomůžeme tak dokrmit lesní zvířata v zimních měsících.

 A teď něco pro "sběrače" - střípky z historie využívání kaštanů:
Kaštan a jeho léčivé účinky byly hojně využívány již od 16. století především k léčbě revmatismu a při onemocnění žil. Kaštany dříve sloužily jako krmivo pro domácí zvířata a jako krmivo pro lesní zvěř slouží dodnes; název koňský kaštan odkazuje na původní použití kaštanů proti kašli koní. Kaštany se používaly se také při přípravě piva, pálenky nebo jako náhražka kávy.

Hezký den! M. Kraslová

 

Chemie (řecky χημεία; archaicky též lučba) je věda, která se zabývá vlastnostmi, složením, přípravou, strukturou anorganických a organických látek a jejich vzájemnými interakcemi.......A to my už teď víme. Naším novým předmětem je chemie. Podívejte se do fotogalerie na naše objevy!

žáci 8.B a Olga Jánská

Pro vědymilovné žáky přidáváme ještě jeden odkaz: NEZKRESLENÁ VĚDA   :))! TAK OBJEVUJTE! M.K.

Během výuky jsme si udělali procházku do MDK Karviná, kde se děti seznámily s prostředím knihovny. Někteří už paní knihovnici znali ze školky, a tak to pro ně nebylo úplně nové. Znali odpovědi na otázky, věděli rozdíl mezi knihovnou a knihkupectvím, společně s rodiči už knihovnu navštívili,… Naše setkání se týkalo dětských knížek a Večerníčků, žáci přiřazovali k sobě dvojice postaviček, poslechli si pohádku a soutěžili.

Navštivte fotogalerii!

Mgr. Kateřina Bernatíková a Věra Dobrovolná

Prvňáci poprvé ...
Prvňáci poprvé v knihovně Prvňáci poprvé v knihovně
Prvňáci poprvé ...
Prvňáci poprvé v knihovně Prvňáci poprvé v knihovně

V pondělí 23.9. vyrazili naši čtvrťáci - Cihelňáci za dopravní výchovou, kterou si pro ně připravili pracovníci Magistrátu města Karviná. Celá velká skupina se rozdělila na poloviny a na Cihelňáky čekala teorie a také jízda na dopravním hřišti.

A co už teď víme? Známe značky, rozumíme výbavě kola a umíme poskytnout první pomoc, když se kamarádovi cyklistovi něco stane. Tak hurá na kolo!

Všem organizátorům chceme moc poděkovat! Líbilo se nám u vás:).

Podívejte se do fotogalerie!

paní třídní učitelky 4.ABC a žáci Cihelňáci

Dopravní výchov...
Dopravní výchova Dopravní výchova
Dopravní výchov...
Dopravní výchova Dopravní výchova

Podkategorie