V pátek 20.4. vyrazili naši žáci na náměstí, kde se připomněli  DEN ZEMĚ. Počasí bylo nádherné a všichni si mohli vyzkoušet různé pokusy, protáhnout se na skákadlech , pohrát si a zasoutěžit. Součástí této akce byla také výroba hudebních nástrojů z recyklovatelných materiálů - se svým výrobkem soutěžila třída 8.B ( hudební skříň) a 6.A (bicí souprava). Děkujeme našemu zřizovateli za uspořádání této akce.

Zvláštní poděkování patří třídě 9.A, která si v průběhu dopoledne vzala patronát nad malými spolužáky ze 2.C. To musíte určitě vidět ve fotogalerii!

A vy nezapomeňte, že 2.5. začíná sběrová soutěž:), o naši Zemi se přece musíme dobře starat!

M. Kraslová

Ve 2.A se na Den Země sešla různá zvířátka - plyšová a dvě živá. Moc děkujeme mamince Tadeáška a Barborky za zajímavé vyprávění o jejich činčile. :)

Navštivte fotogalerii!

R. Moskalová

Den Země ve 2.A
Den Země ve 2.A Den Země ve 2.A
Den Země ve 2.A
Den Země ve 2.A Den Země ve 2.A

Žáci 6.ročníku se zúčastnili soutěže Souboj čtenářů. Příprava na tuto soutěž byla velmi pečlivá, žáci se zapálením četli přiřazené knihy, dělali si výpisky a často dostávali testy ke svým soutěžním knihám: Na útěku, Prostě na mě zapomněli, Příručka mladého hledače, Tajná dvojka A+B Zločin mezi dinosaury, Ztřeštěný dům na stromě 13 pater. Souboje se zúčastnilo 105 škol z celé České republiky, naši šesťáci skončili na krásném šestém místě. Gratulujeme!!

Mgr. Petra Bartošová , Mgr. Nataša Dziadziová

 

P.S. Slíbený dort bude:)' M. K.

Ve čtvrtek 19. 4. proběhla ve 3. třídách recitační soutěž. Připravené básně hodnotila porota skládající se z žáků i ochotných babiček. Výsledky byly velmi těsné. Všem se nám i přes počáteční trému recitace básniček podařila. Vítězům gratulujeme!

1. místo Václav Klopec 3. A

2. místo Nela Randová 3. A

3. místo Heráková Denisa 3. B a  Skulina Jakub 3. A

Navštivte fotogalerii!

 žáci 3. tříd

Recitační soutě...
Recitační soutěž - 3.třídy Recitační soutěž - 3.třídy
Recitační soutě...
Recitační soutěž - 3.třídy Recitační soutěž - 3.třídy

Ve středu jsme navštívili knihovnu, kde jsme si povídali o knihách Miloše Macourka. Ukázali jsme paní knihovnici, že tuto knihu dobře známe, protože první díl – Mach a Šebestová, jsme přelouskali ve čtenářských dílnách. Aktivně jsme odpovídali na všechny otázky, s chutí jsme si zacvičili a zazpívali. Navštivte fotogalerii!

žáci třetích tříd

Kouzelné sluchá...
Kouzelné sluchátko Kouzelné sluchátko
Kouzelné sluchá...
Kouzelné sluchátko Kouzelné sluchátko

Podkategorie