Školní hřiště ZŠ Borovského
3.5.2018
Jistě vítězit je příjemné, a samozřejmě vždy jdeme na soutěž se snahou vyhrát, avšak není to vše za co můžeme naše školní reprezentanty pochválit. Velmi cenný je také přístup našich závodníků, kteří vždy drží při sobě a vzájemně se povzbuzují, což vede k dalšímu zlepšení výkonů.
Ačkoliv včerejší počasí atakovalo 30°C a hřiště bylo rozpáleno na ne zrovna příjemně, všichni „naši“ podali ty nejlepší možné výsledky a dokonce padlo i několik osobních rekordů.
Prvním letošním atletickým závodem byl „Pohár rozhlasu“, což je celorepubliková soutěž konající se již řadu let.
V kategorii starších chlapců jsme letos porazili všechny konkurenty a získali 1.místo. Naše dívky byly taktéž úspěšné a obsadily 2. místo.
Osobně musím pochválit všechny, kteří reprezentovali naši školu, avšak zvláštní uznání si zaslouží v kategorii chlapců Petr Široký za skok vysoký 183cm a 60m za 7,5s, Zelina Matyáš za vrh koulí 11,80m.
V kategorii dívek pak Eliška Hubáčková za 60m 8,7s.
Zvláštní pochvalu si pak zaslouží všichni závodníci, kteří běželi 800/1500m v počasí, které této disciplíně opravdu nepřálo. Až na dno svých sil v těchto bězích sáhli: Jan Samuhel, Šimon Galík, Michaela Horská a Markéta Cieśliková.
Skvělé pak je, že chlapci i dívky si svým umístěním zajistili právo zúčastnit se i dalšího, tedy okresního, kola této soutěže.
Popřejme tedy všem co nejlepší výkony a díky za radost, kterou nám svými úspěchy přinášejí.

P.S. O výsledcích vás budeme samozřejmě informovat.

Mgr. David Badura