Autorské čtení u druháčků

Zveřejněno: 10. března 2019

Přečíst si zajímavou knížku a prolistovat její stránky, to můžeme udělat každý den. Ale setkat se s její autorkou, to se nám vždy nepoštěstí. Kluci a holky z 2. tříd měli možnost se setkat s autorkou velmi pěkných knížek Radanou Sladkou - Vítejte v Tužtíkově, U dědy Teodora a Cesta za Duhovým královstvím.
Jak to vypadá v Tužtíkově a kdo je Zeleňák, Škrabálek a Ostrouhálek? To děti už znaly ze školy, kdy se na toto setkání trochu připravily. Že u dědy Teodora bydlí pejsek Perdík a rozmazlená kočka Orinka, věděly také. Neznaly však třetí knížku autorky Cesta za Duhovým královstvím. Samotné čtení s autorkou byl pro ně zážitek. Uviděly originální kresby k ilustraci knížek a na závěr dostaly děti odpovědi na své otázky. Dětem se beseda líbila a důkazem toho vznikly krásné obrázky.

V. Dobrovolná, K. Bernatíková a druháci