Naši žáci na SŠTaS Karviná

Zveřejněno: 22. října 2019

Každoročně se naši žáci zúčastňují již tradiční akce Brána řemeslům otevřená, kterou pořádá Střední škola techniky a služeb Karviná. Také letos jsme 10. října využili pozvání a navštívili ji se skupinkou žáků, kteří uvažují o tom, že by se chtěli vyučit řemeslu. Celé dopoledne měli mnohokrát možnost se přesvědčit o tom, že každá profese vyžaduje své, od manuální zručnosti po důvtip, také si mohli vše vyzkoušet formou soutěží s pěknými odměnami. Zároveň si celou školu prohlédli, podívali se do odborných učeben a dílen. Velmi příjemné bylo i setkání s našimi bývalými žáky, kteří jsou, dle jejich vyjádření, na SSTaS spokojeni a daří se jim. Nikdo nepochybuje o tom, že v budoucnu najdou uplatnění v praxi, neboť dobrých řemeslníků je na trhu práce stále nedostatek. Pokud se řady studentů v příštím školním roce rozšíří o další Cihelňáky, budeme jim držet palce, aby také oni mohli jednou říct – jsem na SŠTaS a vybral jsem si dobře.
Iva Mrózková