U6

Zveřejněno: 26. června 2015

Ve čtvrtek 25.června se vydaly naše páté třídy na poslední exkurzi – do Ostravy Vítkovic do Malého světa techniky U6 .

Děti a maminky ,které nás doprovodily, si prohlédly nejrůznější jednoduché i složitější stroje ,vyzkoušely si opracování dřeva pomocí soustruhu , vyzkoušely si páku , údery kladivem, měření na šupleře,rýsování u rýsovacího prkna,prohlédly si turbíny ,historické exponáty audiotechniky , vyzkoušely si tkát na tkalcovském stroji,projely se v lokomotivě ,vyťukaly morseovku ve stanici přednosty a mnohé další....
Nejvíce žáky zaujaly pokroky audiotechniky ,různé zvukové efekty , prohlídka ponorky kapitána Nema ,různých aut a samozřejmě jejich řízení a řízení motorek v trenažeru. /Trenažér letadla je k dispozici pouze o víkendech/.
Zajímavé byly i prostory Vítkovic ,které si děti prohlédly. Každý si chtěl vyzkoušet úplně všechno !!!
Mnozí se prý pojedou podívat do U6 znovu a my zvídavým dětem tento výlet vřele doporučujeme.
Mgr. Eva Haklová ,Mgr. Naďa Čížkovská