Přeji všem rodičům a přátelům naší školy pěkné ráno,

nový školní rok již běží a já bych vás rád seznámil s drobnými změnami, které nás od jeho počátku provázejí.

Asi jste si všimli, že i venkovní část naší školy mění vzhled. Díky našemu zřizovateli máme za sebou druhou etapu výměny plastových oken a zateplování budovy. Mám pocit, že i naše logo, které je umístěno na fasádě, školu rozzářilo, jistě posoudíte sami;).

V průběhu léta jsme připravili podklady pro terénní úpravy před hlavním vchodem školy, spustili další etapu odvodnění (hydroizolace) naší budovy a ve spolupráci s projekčním týmem města Karviná, v rámci přeshraniční spolupráce s Polskem, byla naše škola zařazena do projektu „Cvičení nezná hranic“, v rámci kterého vzniká na pozemku školy workoutové hřiště, už se těším, až si na něm společně zacvičíme!

Zároveň se mění také interiér naší školy, opět díky pozornosti našeho zřizovatele. Na naší škole je realizována v rámci projektu iROP specializovaná učebna přírodopisu s odborným kabinetem a patřičnými pomůckami. V rámci stejného projektu je řešena bezbariérovost – přístup do naší školy, schodišťová plošina a odpovídající sociální zařízení. Na obrátkách nabírá také realizace projektu ITI, v rámci kterého by měla být naše škola i její odloučená pracoviště „moderně“ zasíťována.

Na našich mateřských školách jsme realizovali revitalizaci pískovišť (MŠ Nedbalova), zmodernizovali jsme vzduchotechniku v kuchyni MŠ Dvořákova a pokračujeme rovnoměrně v obnově interiérů (vstupy, šatny, třídy, koberce).

Věříme, že vidíte i tyto zásadní změny, kterými se snažíme zpříjemnit vám a vašim (našim) dětem prostředí, do kterého každodenně vstupují.

Jsme rádi, že vás máme a těšíme se na spolupráci a případné náměty pro vylepšení podmínek vedoucích ke vzdělávání vašich dětí, žáků.

Pro lepší naši dostupnost a komunikaci mezi námi, jsme od tohoto týdne zřídili konzultační hodiny pedagogů, viz. další článek.

 

Za všechny zaměstnance školy vás zdraví ředitel školy, Mgr. Zdeněk Jelínek.