Zápis z 5. schůzky ŠKOLNÍHO PARLAMENTU

Zveřejněno: 22. dubna 2013

Konala se 19.4. 2013, sešlo se 14 zástupců, chyběla 6.B (omluvena) a 8.C (omluvena dodatečně).
Pořádající třídou byla 8.A, jednání vedl Šimon s Aničkou.
Projednáno:

1.pozdní příchody žáků do výuky
7:55-8:00=poznámka, 8:00-8:03 = nic (pokud vyučující ještě není ve třídě), což není fér
a nahrává to vychytralcům, kteří prostě nehodlají chodit včas.Řešení: požádáme
o spolupráci pana školníka, aby zapisoval ty, kteří do školy dorazí až po osmé.Dále vše
bude řešit paní zástupkyně.Tak raději choďte včas!

2.možnost jezdit do školy na kole (pro žáky) a bufet
budou zjištěny podrobnosti ohledně možností zaparkování kol v budově.Zatím lze uzamknout kolo u zadního vchodu do školy do stojanu.Zřízení bufetu se zatím zaseklo
na shánění různých stavebních povolení.Vydržte!

3.židličky v hudebně
očista, nový nátěr, očíslování, čísla budou přidělena i žákům a tím se SNAD docílí větší možnosti kontroly a případného postihu.
Vše zajistí 8.A ve spolupráci s třídní učitelkou, pokud budou potřebovat pomoc, obrátí se na parlament.

4.noční akce konané ve škole
Tento bod projednáváme už po několikáté, takže: pokud žáci chtějí pořádat noční akci ve škole, musí být garantem dospělá osoba = třídní učitel(ka).Ten zajistí organizačně vše potřebné, ale opravdu je podmínkou akce v rámci třídy, nikoli napříč třídami.

5.jednodenní výlety – proč?
Bezpečnostní a hlavně finanční důvody. Škola má velmi omezené finance na mimoškolní činnost učitelů, jako jsou výjezdy (výlety). Proto to v dohledné době lepší nebude (jedině, že by se ministerstvo pláclo přes kapsu...:))

6.volitelné předměty v sedmičkách
Jedná se o nařízení ministerstva, že nově musí být vyučován druhý cizí jazyk,takže volitelné předměty,tak, jak jsme je znali dosud, nebudou.Čili současné sedmé ročníky od příštího školního roku budou mít druhý cizí jazyk.Současné osmičky dojedou „postaru" až do konce devítky.

7.slovo paní zástupkyně
Poděkování třídám,které se zapojily do akce prezentace tříd a za účast ve sběrové soutěži.
Akce jídelníček podle přání žáků (vzpomínáte?) – nedotažena do konce, přestože bylo vše předjednáno s paní vedoucí jídelny, žáci se již neozvali.Tak třeba se akce uskuteční v příštím školním roce,protože letos se to z organizačních důvodů již nestihne.
Další zatím nedotažená akce – tablo devátých ročníků – devítky se sejdou s paní zástupkyní ve čtvrtek 25.4. v 10:00.Nezapomeňte!
A poslední slíbenou a dosud neuskutečněnou akcí je pasování šesťáků, určitě proběhne, jen se musí doladit termín, veřte, pracujeme na tom, ale není to jednoduché.
PŘÍŠTÍ POŘÁDAJÍCÍ TŘÍDOU JE 9.C !!!

zapsala Mgr. Iva Mrózková