DEN PREVENCE 2022

Zveřejněno: 21. června 2022

V pondělí 20.6. 2022 byl na Cihelní netradiční den – DEN PREVENCE 2022. Co si pod tímto názvem představit? Naši žáci se rozdělili na skupinky a pod vedením učitelů plnili různé aktivity, které souvisí se zdravým životním stylem a správným chováním k sobě samému i okolí.
Pro mladší žáky (1.-5.třída) připravili naši deváťáci zábavný sportovní program s preventivní tématikou a dále děti bedlivě sledovaly přednášku se zdravotní tématikou, kterou u nás vedly pracovnice Zdravotního ústavu z Karviné.
Předpokládáme, že žáci druhého stupně už vědí, že cukr v nápojích není zdravý a co dělat, když se nám do ruky zakousne klíště a tak na starší žáky čekaly jiné aktivity. Pod vedením zkušených lektorů si vyzkoušeli sebeobranu a fitnes, navštívili naše workoutové hřiště a povídali si o bezpečnosti v dopravě. Součástí projektového dne byl také program Dezinfombies(nemyslící bytosti), ve kterém byly dětem aktivní formou předány informace o dezinformacích a nepravdivých zprávách šířených po internetu. V rámci dne ještě každá skupinka vytvořila plakát Bojujeme proti kouření….a my věříme, že naši žáci opravdu bojují ! :)
Velké poděkování patří všem lektorům, paní učitelkám Fránové a Trzaskalikové za organizaci akce, deváťákům za pomoc s mladšími spolužáky a učitelům – průvodcům skupin za trpělivost se všemi žáčky.
Navštivte velkou fotogalerii!

M.A.