1. března 2021

Vážení rodiče, dnešním dnem začíná pro vaše děti opět distanční výuka. Vše, co by děti zvládaly během dopoledního vyučování, budou plnit doma pod vaším dohledem nebo v on-line hodinách.

Učivo, které budeme probírat, najdete na stránkách EduPage (https://cihelni.edupage.org/?) a v týdenním plánu 1. tříd na stránkách školy (www.cihelni.cz).

  1. Během domácí přípravy se zaměřte:
  • pravidelné hlasité čtení (důležité je, aby si děti ukazovaly nebo dělaly obloučky pod slabikami, slovy)
  • věnujte pozornost správnému sezení, držení tužky, každý den opakujte psaní tvarů písmen, trénujte psaní slabik, slov
  • využívejte výuková videa, která Vám usnadní práci: - https://nns.cz/amos/slabikar-2dil/, https://www.matyskova - matematika.cz/matyskova-matematika-2-dil-aktualizovane-vydani/
  • je velmi důležité pracovat každý den a neplnit vše najednou
  •  v matematice denně procvičujte sčítání, odčítání, porovnávání a rozklady čísel do 10

V poslední letošní den ve škole, kdy už děti netrpělivě čekají na Vánoce, se prvňáčci seznamovali s vánočními tradicemi. I když jim k vánoční náladě chyběl sníh a sluníčko opravdu hodně hřálo, užívali si to. Vzájemně si ochutnávali cukroví,zdobili pomeranče, dostali drobné dárky a pouštěli lodičky.
Přejeme všem krásné a pohodové Vánoce!

Navštivte fotogalerii!

Vaši prvňáčci :)

Vánoce u prvňáč...
Vánoce u prvňáčků Vánoce u prvňáčků
Vánoce u prvňáč...
Vánoce u prvňáčků Vánoce u prvňáčků

Děti z prvních tříd chodí do školy tři měsíce a už se toho hodně naučily. Své vědomosti předvedly v pátek, kdy je skloubily s pohybem. Sportovní klání skončilo pro všechny děti vítězně, protože zvládly správně zařadit učební pomůcky, pomohly vybrat a napočítat ovoce na koláč a přiřadit písmena ke slovům. Společně si zacvičily a zazpívaly. Užily si spoustu legrace a těší se na další společnou akci.

Navštivte fotogalerii!

Vaši prvňáci:)

V pondělí dostali prvňáčci svou první učebnici. Byl to pro ně slavnostní den. Rozloučili se s Živou abecedou a ve čtenářském klubu si kouzelným klíčkem otevřeli Slabikář. Prohlédli si Slabikáře svých babiček, porovnali je se svými knížkami a zjistili, že už dokážou přečíst některé stránky. Slabikář se jim moc líbil a těší se na to, až budou pomaličku odkrývat jeho tajemství.

Navštivte fotogalerii!

Prvňáčci a paní učitelky

Prvňáčci navštívili knihovnu, aby si poslechli nové pohádky. Nebyly to obvyklé pohádky, ale policejní. Při naslouchání se dozvěděli, co nesmí a musí udělat, když jsou sami doma, kde je správné místo na hraní a zda si můžou hrát na cestě. Moc se jim čtení líbilo. Děti obdržely omalovánky, pexeso a do třídy knížku policejních pohádek.

Navštivte fotogalerii!

V.Dobrovolná a K. Bernatíková

Policejní pohád...
Policejní pohádky Policejní pohádky
Policejní pohád...
Policejní pohádky Policejní pohádky

Nejraději tvoříme. Vodové barvy, pastely, modelovací hmota a nůžky jsou pomůcky, které jsme se naučili používat k vytváření krásných výtvorů, na které jsme pyšní. Moc nás to baví a vždy se těšíme na nové hodiny.

Navštivte fotogaleri!

V. Dobrovolná a K. Bernatíková

Pracovní činnos...
Pracovní činnosti u prvňáčků Pracovní činnosti u prvňáčků
Pracovní činnos...
Pracovní činnosti u prvňáčků Pracovní činnosti u prvňáčků

Další články...