V pátek 20.10. se konalo už čtvrté Světluškování naší školy. Světlušky a Světlušáci z Cihelní se slétli, aby rozzářili Karvinou. Společně se vydali od školy přes hlavní třídu až k Loděnicím. V cíli je svým milým vystoupením přivítali žáci 2.A. Opékali se také párky. A samozřejmě nechybělo ani ono tolik očekávané světelné překvapení. Ohňostroj se opravdu povedl. Líbil se malým i velkým. Za celý příjemný podvečer děkujeme našemu SRPŠ.

Za Školní zpravodajství zpracovala Veronika Farná 9.B, Aneta Bačíková 6.A; foto Eliška Mazurová 8.B, Martina Tyrlíková 9.B

Navštivte fotogalerii!

Světluškování 2...
Světluškování 2017 Světluškování 2017
Světluškování 2...
Světluškování 2017 Světluškování 2017

V rámci dne Čarodějnic na Cihelní byla vyhlášená soutěž o Nej čarodějnici, čaroděje či čarodějnický spolek. Formou online ankety jsme měli možnost hlasovat. A takto to dopadlo:
1. místo ČÁRYMŮRY KARVINSKÉ (1.A)...111 hlasů
2. místo KUŘÍNOŽKY (6.A)...53 hlasů
3. místo BLUEBERRIES (6.B)...32 hlasů
Navíc byla Školním zpravodajstvím udělena zvláštní cena za ORIGINALITU a to SIAMSKÝM čarodějnicí ze spolku Sikurky (8.A).
Odměnou byly diplomy, volné vstupenky do lunaparku, nanuky, nálepky, tužky, lízátka.
Gratulujeme a děkujeme všem za spolupráci.
Za Školní zpravodajství Natalia Owczarzy (7.A), Eliška Mazurová (6.B)

6.4. se uskutečnila první soutěž Tref cíl. Z každé třídy druhého stupně byli vysláni čtyři žáci, kteří se snažili trefit do koše, branky, terče a na kůl. Nejlepší třídou se stala 9.A.
Další soutěží byl Vědomostní kvíz (27.4.). Kdy tří členná družstva musela zodpovědět 25 otázek z okruhů: Sport, Města, Hudba, Fauna, Flóra v ČR. Celý test probíhal online na tabletech a výsledky jsme viděli hned. Nejlépe se vedlo 7.A a 7.B, kteří správně odpověděli na 20 otázek.
Třetí soutěží byla Pevnost Boyard (25.5.) Soutěžila pěti členná družstva v pěti na první pohled jednoduchých disciplínách:) . Posuďte sami.
1. Letadla
Z papíru jsme museli všichni poskládat jakoukoliv vlaštovku a co nejdál s ní dohodit; ta, která doletěla nejdál, se počítala celému družstvu.
2. Hřebíky
Každý z členů musel zatlouct hřebík pomocí tří ran kladivem.
Když jeden člen družstva nezatloukl hřebík, tak pokračoval další člen.
Počítal se počet plně zatlučených hřebíků.

Dne 11.5. jsme se šli podívat na hasičkou zbrojnici. Byli jsme rozděleni na dvě skupiny, abychom toho viděli co nejvíce. Dozvěděli jsme se různé věci např. čím a jak hasit. Také jsme si vyzkoušeli, jak těžké je stříkající hadici udržet v ruce. Dále nám ukázali hasičská auta a jejich vybavení. Vše tam má své místo. Na vlastní oči jsme viděli, jak sjíždí po tyči (opravdu stejně jako ve filmu), jen každý hasič má na to jiný fígl (úchop). Také jsme viděli, jak zraněného mohou z nepřístupného terénu bezpečně přenést k záchrance. Spolužák Radim Pokuta (6.B) byl odvážným dobrovolníkem. Celá třída si dokonce vyzkoušela vytáhnout svoji paní učitelku z „rokle“. Věřila nám a zajištěná lanem se námi nechala vytáhnout nahoru. Byly to záživné dvě hodiny a zpátky do školy se nám vůbec nechtělo. Navštivte fotogalerii!
Za šesťáky napsali školní zpravodajci: Jakub Malurek (6.B) a Jakub Vilčko (6.A).

Během posledních dvou týdnů se na ZŠ Borovského uskutečnilo městské kolo Poháru rozhlasu. Zúčastnila se i naše škola. 28.4. proběhlo kolo starších. Všichni jsme se snažili ze všech sil. Kluci vybojovali úžasné první místo a dívky potěšily nádherným druhým místem. Naši školu budeme reprezentovat příští týden v okresním kole v Havířově, protože první dvě místa jsou postupová. Mladší žáci se k nám také připojí, jelikož 4.5. taktéž získali první místo v kategorii kluků a druhé místo v kategorii dívek.
Na závodech jsme byli i s kamerou a reportáž Audio video kroužku bude již brzy na světě. Tak se pak podívejte, jak nám to šlo a 11.5. nám držte palce. My doufáme, že se nám i v okresním kole znova podaří překonat naše osobní rekordy:).
Školní zpravodajky (a také účastnice závodu) Veronika Farná a Eliška Hubáčková (7.B).