6.4. se uskutečnila první soutěž Tref cíl. Z každé třídy druhého stupně byli vysláni čtyři žáci, kteří se snažili trefit do koše, branky, terče a na kůl. Nejlepší třídou se stala 9.A.
Další soutěží byl Vědomostní kvíz (27.4.). Kdy tří členná družstva musela zodpovědět 25 otázek z okruhů: Sport, Města, Hudba, Fauna, Flóra v ČR. Celý test probíhal online na tabletech a výsledky jsme viděli hned. Nejlépe se vedlo 7.A a 7.B, kteří správně odpověděli na 20 otázek.
Třetí soutěží byla Pevnost Boyard (25.5.) Soutěžila pěti členná družstva v pěti na první pohled jednoduchých disciplínách:) . Posuďte sami.
1. Letadla
Z papíru jsme museli všichni poskládat jakoukoliv vlaštovku a co nejdál s ní dohodit; ta, která doletěla nejdál, se počítala celému družstvu.
2. Hřebíky
Každý z členů musel zatlouct hřebík pomocí tří ran kladivem.
Když jeden člen družstva nezatloukl hřebík, tak pokračoval další člen.
Počítal se počet plně zatlučených hřebíků.


3. Puzzle ...japonská skládačka Tangram
Z pěnového puzzle (různých geometrických tvarů) jsme museli poskládat loď.
Měli jsme na to tři minuty.
4. Věž z kostek
Musela se postavit, co nejvyšší věž z malých kostek.
Na splnění úkolu byly dvě minuty.
Věž z kostek se nemohla držet...a tak nám to padalo a padalo
5. Pingpongový míček
Pomocí malého kelímku jsme měli přenést vodu z kýble do vzdáleného odměrného válce, ve kterém byl pingpongový míč.
Museli jsme s vodou běhat tak dlouho, dokud jsme míček nevyplavili ven.

Výsledky pevnosti Boyard ještě nejsou známé. A jak to celé dopadne, taky netušíme. Jedno však víme jistě...byla to příjemně strávená odpoledne. Děkujeme panu učiteli Sikorovi a jeho pomocníkům za organizaci. Navštivte fotogalerii!

Společná práce Školních zpravodajců: Veronika Farná (7.B), Eliška Hubáčková (7.B), Natalia Owczarzy (7.A), Eliška Mazurová (6.B), Barbora Ježová (6.B), Jakub Malurek (6.B), Jakub Vilčko (6.A)