Tentokrát jsme se pustili do komunikace, a to prostřednictvím počítačů. Domluvili jsme si termín a v rámci Twinspace jsme CHATOVALI. Nestanovili jsme si konkrétní téma konverzace, prostě jsme tomu nechali volný průběh.
Na začátku jsme byli všichni překvapeni tím, že turečtí žáci byli všichni pouze u jednoho počítače, zatímco my jsme měli počítač každý svůj. To nám ale v chatu nezabránilo. Ani jsme nechtěli věřit, že už je konec hodiny, tak rychle to uteklo. K nahlédnutí do našeho chatu vám předkládáme část našich rozhovorů. Celá konverzace byla asi třikrát delší.

Zde si prohlédněte ukázku chatu:

 

Ing. Miroslav Mitašik a jeho skupina z 9.B

Ve druhém úkolu jsme si tentokrát vymysleli 20 anglických slov, ze kterých jsme následně tvořili anglický příběh. A fantazii se meze nekladly!

Naši žáci vymysleli tato slova:
1. gold – zlato
2. butter – máslo
3. bra – podprsenka
4. unicorn – jednorožec
5. wizard – čaroděj
6. sword – meč
7. tiger – tygr
8. hell – peklo
9. John
10. Christmas – vánoce

Slova tureckých žáků:
1. cup – pohár, šálek
2. achieve – dosáhnout něčeho
3. crazy - bláznivý
4. race - závod
5. snowman - sněhulák
6. ice skating - bruslení
7. winter - zima
8. draw - kreslit
9. wonderful - nádherný
10. always - vždycky

Naši žáci se rozdělili do 3 skupin a každá z nich vytvořila svůj příběh. Ve všech byla použita slova uvedená výše. Příběhy si přečtěte v originálu i v českém překladu zde:

  1. Winter Is Coming To Hell 

 

  1. Creation of Tiger´s Population 

 

  1. The Story of John Mordor 

 

Turečtí žáci rovněž pracovali ve 3 skupinách, ale vymýšleli jeden příběh. Jedna skupina napsala začátek, druhá prostřední část a skupina poslední to vše ukončila. Čtěte zde:

The Ice Skating Race And The Christmas Gift

 

Zde si můžete prohlédnout všechny příběhy na naší webové stránce (i s komentáři):

https://twinspace.etwinning.net/47085

Ing. Miroslav Mitašik a jeho skupina z 9.B

 

V období, kdy jsme obě školy pracovaly na druhém úkolu, natočili turečtí žáci z partnerské školy se svou paní učitelkou ukázku z jejich hodiny anglického jazyka. Možná se po shlédnutí videa budete ptát, proč paní učitelka a děti jsou ve třídě tak teple oblečení. Paní Çağla BİRGÜL (jméno paní učitelky) byla při natáčení zrovna silně nachlazená. A v zimě je u nich ve škole vždy chladněji, přestože topení je zapnuté. Je to dáno polohou jejich vesnice, která je umístěna na vyvýšenině, kde je v zimě hodně sněhu a panují tam zcela jiné podmínky, než známe my v ČR.

https://youtu.be/Ra0kcf6Vd3w
Zde si prohlédněte video

 

Ing. Miroslav Mitašik a jeho skupina z 9.B

Jako první úkol jsme si v projektu „What shall I do?“ obě školy vymyslely 20 otázek, na které jsme si vzájemně odpověděli. Turečtí žáci se ukázali jako velmi zvědaví a vynalézaví. Nestačily jim pouze slovní odpovědi, ale vymysleli si i prezentace a videa. Stejně zodpovědně přistoupili i oni k našim otázkám. A jak to všechno dopadlo, můžete shlédnout na tomto odkazu.

https://twinspace.etwinning.net/47085
Zde si prohlédněte celý první úkol:

Ukázka z hodiny angličtiny u nás (Czech video from a lesson)
Představení našeho učitele a žáků (Czech video introduction)
Prezentace ostatních žáků (School Cihelní – Presentation of our pupils)
Naše slovní odpovědi na turecké otázky (School Cihelní – Answers for 2 long questions + Czech answers for the Turkish questions)
2 turecké prezentace slavných lidí (Famous people in Turkey)
Slovní odpovědi tureckého týmu (Answers of the Czech Republic´s questions)
Představení tureckých žáků včetně krátkých videí (Introductions of Turkish students)

Ing. Miroslav Mitašik a jeho skupina z 9.B

Po celý školní rok bude anglická skupina p. uč. Mitašika z 9.B spolupracovat s tureckou školou na projektu „What shall I do?“ neboli „Co mám udělat?“ Jak název napovídá, tak si obě školy budou mezi sebou vyměňovat úkoly v anglickém jazyce a plnit je. Úkoly se budou opírat o školní předměty, např. v rámci hudební výchovy budeme skládat nová slova ke známé písničce (samozřejmě v angličtině) podle zadání partnerské školy. Chystáme minimálně 6 úkolů.
Jako první úkol jsme obě školy vymyslely 20 otázek, na které si navzájem odpovíme, a vlastně se tímto i představíme. Budeme spolupracovat v rámci webové platformy ETWINNING (www.etwinning.net), která umožňuje v rámci Evropy uzavírat a provozovat mezinárodní školní projekty. A zde budeme společně komunikovat a prezentovat veškeré výsledky naší činnosti. Budeme psát texty, zpívat, používat email, chat, vytvářet prezentace, natáčet videa, fotit apod.

https://twinspace.etwinning.net/47085
Zde si můžete prohlédnout prozatímní výsledky našeho snažení. Je to část platformy, která je přístupná veřejnosti. Prohlédněte si toto:

Celkový popis projektu (Description of our project)
Otázky tureckých žáků pro české žáky (Turkish questions for Czech pupils)
Otázky českých žáků pro turecké žáky (Czech questions for Turkish pupils)
Fotky českého i tureckého týmu
Odpovědi tureckého týmu včetně krátkých videí

Ing. Miroslav Mitašik