Víte co následovalo po závěrečné konferenci?

Nádherná souhra týmu zaměstnanců ZŠ a MŠ Cihelní a našich akčních rodičů ze SRZŠ!!!
Nebylo znát, kdo do které skupiny patří, bylo ale viditelné, že všichni měli jednotný cíl...vytvořit krásnou atmosféru a program pro oslavu Dne dětí, který jsme tentokrát pracovně nazvali Radovánky;)!
Naši rodiče vytvořili 4 stanoviště, zajistili z vlastních zdrojů dezerty, bábovky a jiné laskominy, které nabízeli k dalšímu občerstvení! Byli také vždy tam, kde jsme potřebovali v danou chvíli posílit...Byli jste opět skvělí, děkujeme! Jsme šťastní, že se na vás můžeme vždy spolehnout!!!

Jak to vypadalo v areálu školy, jistě uvidíte na fotografiích, které jsou přílohou tohoto textu. Zjistíte, že všichni učitelé svou kreativitou vytvořili dalších deset stanovišť, na kterých si děti ověřily úroveň svých dovedností, pobavily se a mohly získat pomyslné "europoláčky" - platidlo potřebné ke směně ve zdejším obchůdku s cenami;).
Učitelům zdatně sekundovali zaměstnanci provozu i kuchyně. Nebyl problém získat něco dobrého k jídlu a pití, nebyl problém umýt se, najít cestu k sociálnímu zařízení nebo k ohništi...všude byl zajištěn profesionální servis!

Odměnou nám všem byly rozzářené a spokojené tváře našich žáků. Potvrdilo se opět, že dětský úsměv a spokojené a rozzářené oči nám jistě vynahradí tu spoustu energie, kterou jsme museli do příprav a vlastní realizace akce všichni vložit;)!

Všem, kteří se jakýmkoliv způsobem spolupodíleli na organizaci letošních Radovánek, upřímně děkuji! Jste pokladem a pýchou naší školy!;)
Tak snad zase příští rok...

Mgr. Zdeněk Jelínek, ředitel školy

Navštivte fotogalerii!

Děti dnes prošly první vlnou informací z historie a to konkrétně o Polské spisovatelce Zofii Kossak, kde viděly její  dům, ve kterém žila po druhé světové válce a po obědě si zkusily upéct placky a vytvářely sýr. To vše tradičním způsobem.

Podívejte se do fotogalerie!

Mgr. Miroslav Kantor

Dne 25.5.2017 k nám opět zavítali naši přátelé z Polska. Dopoledne jsme navštívili některá významná místa v Karviné. Byli jsme navštívit kostel sv.Petra z Alcantary, golfové hřiště a lázně v Karviné Darkově. Přátelé z Polska se také dověděli mnoho z historie Karviné. Odpoledne jsme byli v parku Boženy Němcové. Tam si děti napsaly kvíz, ve kterém mohly ukázat, co si o Karviné zapamatovaly. Akce se zdařila a všichni byli spokojeni. Už se těšíme na další setkání.

Mgr. Naďa Čížkovská, Mgr. Gražyna Porošin

Navštivte fotogalerii!

Poznáváme okolí...
Poznáváme okolí - projekt PL Poznáváme okolí - projekt PL
Poznáváme okolí...
Poznáváme okolí - projekt PL Poznáváme okolí - projekt PL

Na sjezdovce sníh, na tvářích úsměv, v chatě teplo, příjemní vyučující a zajímavé děti. Tak nějak by se dal ve zkratce popsat náš mezinárodní pobyt v horách, spojený s výukou lyžování a snowboardingu. Ačkoliv byly děti zpočátku „ostražité a stydlivé“, brzy se z nich stala jedna parta, která si i přes jazykové a kulturní rozdíly, velice dobře rozuměla a fungovala jako jeden zájezd. Také učitelé záhy přestali rozlišovat děti podle národnosti a díky promíchání do jednotlivých výukových družstev a intenzivní výuce česko-polského jazyka, se rychle smazaly všechny rozdíly. Pevně věřím, že všichni si z tohoto pobytu odvezli jen příjemné zážitky. Zároveň doufám, že i příští společné akce proběhnou v takovéto příjemné a bezkonfliktní náladě.

Mgr. David Badura

Navštivte fotogalerii!

Podívejte se na videoreportáž! :)

Mezinárodní lyž...
Mezinárodní lyžařský výcvik Mezinárodní lyžařský výcvik

V úterý 14.2. (Na Valentýna) jsme prožili dopoledne plné přátelství, družby a soutěží. Dvacet pět šesťáků naší školy sportovalo u našeho partnera v Polsku. Smíšená družstva našich a polských dětí se snažila být co nejúspěšnější v připravených atleticko- zábavných disciplínách. Nakonec vlastně vyhráli všichni, nebylo až tak důležité které družstvo zvítězilo, nebo bylo druhé, protože ono nešlo ani tak o vítězství, jako o sportovně příjemně strávené dopoledne. V druhé části programu pak účastníci prošli základy volejbalových dovedností. K tomu všemu připočtěme chutnou svačinu i oběd a výsledkem budou příjemné vzpomínky a zážitky, které k Valentýnovi přece patří.

VIDEOreportáž je tady!

Mgr. David Badura