Zveřejněno: 26. dubna 2015

Školní hřiště ZŠ Slovenská
23.4.2015
Ačkoliv nám v minulém školním roce odešli vynikající atleti a atletky, přesto jsme takříkajíc „neusnuli na vavřínech", ale poctivou prací a tréninkem dosáhli takové výkonnosti, že opět patříme mezi nejlepší.
Prvním letošním atletickým závodem byl „Pohár rozhlasu", což je celorepubliková soutěž konající se již řadu let.
V kategorii starších chlapců jsme celý závod bojovali na stupních vítězů a do poslední soutěže jsme mohli pomýšlet i na celkové vítězství. Avšak štafeta se chlapcům nepovedla, a protože bodové rozdíly byly velice malé, skončili chlapci nakonec „až na" 3. místě. Naše dívky byly ještě úspěšnější a obsadily 1. místo.
Osobně musím pochválit všechny, kteří reprezentovali naši školu, avšak zvláštní uznání si zaslouží v kategorii chlapců Michal Kurečaj za skok vysoký 165cm, Jakub Harok za skok vysoký 170cm a běh na 1500m za čas 4:54.
V kategorii dívek pak Nikola Grögerová za skok vysoký 160cm a také Natálie Ferencová a Valerie Matuszková, které startovaly zřejmě v nejneoblíbenější atletické disciplíně dívek a tou je běh na 800m. Obě jmenované však bojovaly velice statečně a pomohly družstvu dívek k celkovému vítězství.
Skvělé pak je, že mladší i starší dívky si svým umístěním zajistily právo zúčastnit se i dalšího, tedy okresního, kola této soutěže. Popřejme tedy dívkám, aby běhaly co nejrychleji, skákaly co nejdále a nejvýše a byly rovnocennými soupeřkami všem, se kterými se na atletických stadionech letos ještě setkají.

P.S. O výsledcích vás budeme samozřejmě informovat.