Milí deváťáci, pročtěte si v klidu a důkladně informace v materiálu, který přikládám, někteří jste si už vše vyhledali sami (šikovní, chválím), ale někteří stále nemáte jasno, podle toho, co mi píšete.
Pořád opakuji to samé - kdo je informován, není překvapen a nic ho nezaskočí - ani v této "neustálých změn plné" době.Prostě si poradíme a všechno zvládneme, ale začít musíte u sebe.Co vám říkám a píšu už rok - ČTĚTE WEBOVÉ STRÁNKY SVÝCH VYBRANÝCH STŘEDNÍCH ŠKOL.To je základní zdroj informací pro vás.A potom stránky Moravskoslezského kraje, sekce školství.Ale to také neříkám poprvé.
Ale "opakování = matka moudrosti", že?
Přeji vám pěkné slunné dny a pevné zdraví. Sobě (a vašim rodičům) přeji totéž, navíc pevné nervy a také, aby nás ani teď neopustil dobrý přítel všech optimistů - humor.

Iva Mrózková

Milí deváťáci, v těchto dnech nás ministerstvo zásobuje novými legislativními úpravami kolem přijímacího řízení, postupně budu vybírat to nejdůležitější a chci vás ubezpečit, že nic nezanedbáme (myslím naši školu celkově i sebe jako VP:-)
Pro začátek moje první rada (když už jsem ten poradce:-) VYČKEJTE V KLIDU, CO VÁM NAPÍŠOU STŘEDNÍ ŠKOLY, NA KTERÉ JSTE ODEVZDALI PŘIHLÁŠKY. DOPORUČUJI TRPĚLIVOST - STŘEDNÍ ŠKOLY MUSÍ TAKÉ NEJPRVE ZPRACOVAT VŠECHNY ZMĚNY A NOVINKY, ABY VÁS MOHLY (tvrdé y mohly, protože TY školy, podmět rodu ženského::-)) INFORMOVAT.
Určitě se můžete zajímat i sami, nemusíte čekat, až něco zveřejním já na edupage nebo na cihelni.cz, hlídejte si webové stránky příslušných středních škol, hodně informací najdete i na stránkách Moravskoslezského kraje - sekce školství, je tam všechno, co potřebujete vědět.
Takže trpělivost, naši milí deváťáci, pevné zdraví a nohy v teple:-)) Stále tvrdím, že hůř už bylo. Bude líp! Musí!
Iva Mrózková, VP:-)

Milí deváťáci, vážení rodiče,
MŠMT informuje, že termín konání jednotné přijímací zkoušky (JPZ) ve školním roce 2020/2021 se mění takto:

1. řádný termín JPZ pro obory vzdělání s maturitní zkouškou na 3. května 2021

2. řádný termín JPZ pro obory vzdělání s maturitní zkouškou na 4. května 2021

Pro nižší stupeň šestiletého a osmiletého gymnázia na 5. května (1. termín) a 6. května 2021 (2. termín).

Náhradní termíny JPZ pro všechny obory: 1. náhradní termín JPZ 2. června 2021

2. náhradní termín JPZ 3. června 2021.

(náhradní termín znamená: Pakliže se uchazeč nemůže v řádném termínu dostavit ke konání testů (např. z důvodu nemoci apod.), může se omluvit řediteli školy. Pokud ředitel školy jeho omluvu uzná, uchazeč může konat JPZ v náhradním termínu.)

Vážení rodiče, milí vycházející žáci,
v těchto dnech máte přihlášky již vyzvednuté a pracujete na dokončení výběru a následném odevzdání na střední školy.
Informace o způsobu odevzdání na SŠ jsem vám předala, stále platí - osobní doručení přihlášky na SŠ je optimální způsob, ale lze i poštou, potom určitě využijte formu doporučeného dopisu a přihlášku posílejte s dostatečným časovým předstihem. Některé střední školy v Moravskoslezském kraji upozorňují na problémy s doručováním u provozovatele poštovních služeb v této době, kdy písemnosti jsou škole doručeny častokrát s několikadenním zpožděním. Datum, kdy mají být přihlášky již na středních školách také znáte: 1.březen 2021.
Přeji vám všem hladký průběh poslední fáze rozhodovacího procesu a bezproblémové odevzdání přihlášek na střední školy!

Mgr. Iva Mrózková

Milí vycházející žáci, vážení rodiče, pravidelná schůzka k přijímacímu řízení se bohužel letos nemůže uskutečnit, vše potřebné najdete postupně zde, připojuji další informace:

- Střední školy zveřejní kritéria přijímacího řízení do 31. 1. 2021 na svých webových stránkách.
-  Po uzavření klasifikace za I. pololetí vytisknu žákům přihlášky a stanovím termín, kdy si je budou moci vyzvedávat.
-  Pokud budou žáci potřebovat potvrzení o zdravotní způsobilosti (což zjistí na webu příslušné SŠ v sekci kritéria přijímacího řízení), připravím ho také, musí mi však předem napsat PŘESNĚ, na jakou školu (včetně oboru) budou přihlášku podávat. Toto potvrzení musí vyplnit lékař, domluvte si proto termín v ordinaci v dostatečném předstihu.
-  Přihlášky i se zdravotními posudky je třeba odevzdat na střední školu nejpozději do 1.března 2021
-  Na přihlášce budou vyplněny potřebné údaje a prospěch, žáci sami budou vyplňovat pouze níže uvedené:

Co vyplnit na přihlášce:
• název a adresu 1. střední školy, kód a název oboru (tyto údaje lze najít na webové stránce školy, příp. v atlasu škol, který dostali všichni žáci)
• název a adresu 2. střední školy, kód a název oboru - NA OBĚ PŘIHLÁŠKY VE STEJNÉM POŘADÍ
• jméno zákonného zástupce, podpis zákonného zástupce
• podpis žáka
• v Karviné, datum
Opět připomínám: pokud budete cokoli k přijímacímu řízení potřebovat, kontaktujte mne Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Motto: „ Společnými silami zvládneme přijímací řízení i v tomto těžkém čase, doufejme a nezoufejme, bude dobře zase!“

ON LINE BURZA ŠKOL – ČTĚTE !!!

Klasické výstavy středních škol nebylo možné letos uspořádat, proto upozorňuji na toto náhradní řešení – možnost připojit se on line na burzu středních škol.

Naši žáci si sami ve čtvrtek 3. 12. ve výuce vyzkouší propojení s vybranými středními školami. Zástupci středních škol (z okresu) v tuto dobu budou na příjmu na svých on-line schůzkách (pro test spojení). Na tomto odkazu je připravena vzorová struktura hodiny (jak představení proběhlo v Pardubicích): https://burzaskol.online/clanek/12.

Burza škol pro okres Karviná proběhne v pondělí 7.12. 2020 od 8 – 12 a od 18 – 21 hodin – máte možnost se připojit a vše probrat se zástupci středních škol.

Určitě tuto možnost využijte! Veškeré informace najdete na adrese https://burzaskol.online