Stejně jako v měsíci březnu, také v dubnu a v květnu proběhla na naší škole další soutěž v rámci distanční výuky předmětu tělesná výchova.
Soutěž s názvem Dubnová poznávací hledačka byla primárně určena dětem z 2., 3., 4., 5. a 7. ročníků.
Prostřednictvím webového portálu Edupage byla každý týden dětem představena nová prezentace, ve které se nacházel popis nějakého zajímavého místa nacházejícího se v našem krásném městě – Karviné. Žáci měli za úkol podle popisu a fotografií poznat, o jakou lokalitu se jedná, na místo se následně vydat (pěšky, na kole, koloběžce apod.) a najít zde kartičku se slovem. S hledáním měla dětem pomoci rovněž veršovaná hádanka, jejíž rozluštění napovědělo, kde přesně je karta ukryta.
Po nalezení všech indicií pak žáci ze slov poskládali známou větu z velmi oblíbené knihy (a ještě oblíbenější filmové série).
Soutěže se zúčastnila velká spousta šikovných „hledačů“, kteří úspěšně tajenku rozluštili a v následujících dnech budou odměněni drobnou cenou.
Navštivte naši fotogalerii a podívejte se, kam všude se děti pro kartičky vydaly. Poradili byste si s rozluštěním tajemné věty?

Mgr. Ivona Fridrichová

Kuchtíci ze 4.B si opět udělali chmurné dny hezčí. A čím hezčí? No přece něčím moc dobrým.

Pekli už jste někdy v mikrovlnné troubě? My ano!

Do hrníčku jsme si dali cukr, mouku, olej, vodu, kakao, skořici a pořádně promíchali. Následně jsme hrníček poslali na dvouminutovou jízdu do mikrovlnné trouby a brownie z hrníčku bylo na světě.

Jako sladkou tečku jsme zvolili zmrzlinu. Smíchali jsme smetanu ke šlehání s kondenzovaným mlékem a dle chuti zvolili další přísady. Jen to čekání než zmrzlina ztuhne, bylo nekonečné.

Podívejte se do fotogalerie:)!

Z. Navrátilová a 4.B

O tom, že naši žáci jsou moc šikovní, není pochyb. Distanční výuka je opravdu náročná a některé předměty se na dálku těžko zvládají. Podívejte se však , jak si žáci sedmého ročníku poradili s velikonočním pečením beránků. Pochvala patří nejen jim, ale i dalším rodinným příslušníkům, kteří se určitě zapojili. Škoda jen, že jsme dobroty nemohli ochutnat. Jistě si to za pár týdnů v naší školní kuchyňce vyzkoušíme a vonět bude celá škola.😜
Z. Schenková

V průběhu celého měsíce března soutěžili žáci 2., 3., 4., 5. a 7. ročníků v rámci distanční výuky tělesné výchovy ve „sběru kilometrů“. Děti měly za úkol trávit co nejvíce času venku na procházkách, při kterých si pomocí fitness náramků, chytrých hodinek nebo mobilních telefonů měřily vzdálenost, kterou na procházce ušly. Naměřené údaje společně s mapou trasy pak soutěžící průběžně zasílali emailem paní učitelce Fridrichové k zápisu do tabulky. Žáci soutěžili ve dvou kategoriích – týmy (složené maximálně z 3 členů) a jednotlivci. Každý procházky pojal po svém, někteří objevovali tajuplná místa staré Karviné nebo Černého lesa, jiní se pustili do sbírání kamínků a „lovu kešek“ či sbírali kilometry v klidném prostředí parku Boženy Němcové. Ať tak, či onak, každý ze zúčastněných si naplno užil čas strávený venku, a také radost z nachozených kilometrů.

Soutěž v číslech:

• O co nejlepší výsledky děti bojovaly dlouhých 26 dní.
  • Soutěže se zúčastnilo celkem 47 sportovců.
  • Jednotlivci dohromady ušli 1 027,04 km.
  • Týmy dohromady urazily 2 494,31 km.
  • Všichni v součtu nachodili neuvěřitelných 3 521,35 km. (To je skoro 12× vzdálenost z Karviné do Prahy nebo 7× vzdálenost od nejzápadnějšího (obec Krásná) po nejvýchodnější (obec Bukovec) bod České republiky. Dá se tedy bez nadsázky říci, že žáci za necelý měsíc společně přešli 7krát celou naši republiku.)