Stejně jako v měsíci březnu, také v dubnu a v květnu proběhla na naší škole další soutěž v rámci distanční výuky předmětu tělesná výchova.
Soutěž s názvem Dubnová poznávací hledačka byla primárně určena dětem z 2., 3., 4., 5. a 7. ročníků.
Prostřednictvím webového portálu Edupage byla každý týden dětem představena nová prezentace, ve které se nacházel popis nějakého zajímavého místa nacházejícího se v našem krásném městě – Karviné. Žáci měli za úkol podle popisu a fotografií poznat, o jakou lokalitu se jedná, na místo se následně vydat (pěšky, na kole, koloběžce apod.) a najít zde kartičku se slovem. S hledáním měla dětem pomoci rovněž veršovaná hádanka, jejíž rozluštění napovědělo, kde přesně je karta ukryta.
Po nalezení všech indicií pak žáci ze slov poskládali známou větu z velmi oblíbené knihy (a ještě oblíbenější filmové série).
Soutěže se zúčastnila velká spousta šikovných „hledačů“, kteří úspěšně tajenku rozluštili a v následujících dnech budou odměněni drobnou cenou.
Navštivte naši fotogalerii a podívejte se, kam všude se děti pro kartičky vydaly. Poradili byste si s rozluštěním tajemné věty?

Mgr. Ivona Fridrichová

Kuchtíci ze 4.B si opět udělali chmurné dny hezčí. A čím hezčí? No přece něčím moc dobrým.

Pekli už jste někdy v mikrovlnné troubě? My ano!

Do hrníčku jsme si dali cukr, mouku, olej, vodu, kakao, skořici a pořádně promíchali. Následně jsme hrníček poslali na dvouminutovou jízdu do mikrovlnné trouby a brownie z hrníčku bylo na světě.

Jako sladkou tečku jsme zvolili zmrzlinu. Smíchali jsme smetanu ke šlehání s kondenzovaným mlékem a dle chuti zvolili další přísady. Jen to čekání než zmrzlina ztuhne, bylo nekonečné.

Podívejte se do fotogalerie:)!

Z. Navrátilová a 4.B