TŘEŤÁCI - SPISOVATELÉ

Zveřejněno: 18. března 2021

V hodinách čtení se žáci 3.A seznámili s mnohými klasickými i moderními pohádkami .Přečetli si ukázky nejrůznějších pohádek z čítanky ,ale také

z knížek pro děti ,které si potom odprezentovali .

Po přečtení si ve třídě zahráli na spisovatele a napsali svou vlastní pohádku. Určitě to nebyl lehký úkol . Kluci a děvčata napsané listy donesli a předali do školy . Potom jsme si je společně přečetli a vyhodnotili.

Každý mohl hlasováním ohodnotit ,která pohádka se mu líbila a udělit body.Děti hlasovaly , jak jinak v dnešní době ,ve videohodině. Teprve potom jsme si pisatele odtajnili a děti se dozvěděly ,kdo kterou pohádku napsal .

Pohádky byly milé ,napínavé ,vystupovali tam lidé i zvířátka,také kouzelné bytosti… Měly pěkné nadpisy a pohádky měly úvod i závěr .

Většina byla bez gramatických chyb. S tím možná pomohli rodiče ,ale to je v pořádku .Byla to jejich 1. pohádka a úkol byl docela náročný.

Do psaní se zapojila celá třída .Některé z nich si můžete přečíst…

E. Haklová

Moje pohádka

Seznam pohádek , které žáci hodnotili a jejich odtajnění:

SNĚHULÁK – ANIČKA

DOBBYHO PŘÍBĚH -SOPHINKA