MIKULÁŠ 2021

Zveřejněno: 13. prosince 2021

Už je to týden, co naši školu navštívil Mikuláš s andílky, ale také s čerty. Mnozí si mohli za odměnu s andílky zahrát hry. Také se zpívalo a recitovalo. Někteří však museli Mikulášovi slíbit, že se polepší a stvrdit to otiskem prstů. Našli se i žáci, kteří museli čertům škrábat brambory na oběd, aby si své zlobení odpracovali. Nakonec však všechny děti svou nadílku dostaly.
Žáci na druhém stupni to měli trošku složitější. Nejprve museli rozluštit nápovědu od hodných andílků a získat tak heslo k emailu, kde se pak dočetli, kde svou nadílku naleznou. Ale ani pak to ještě neměli zadarmo. Mikuláš s andílky a čerty, chtěli slyšet básničku. Zkuste si ji i vy :)
Anděl v bílém rouchu zná jen dobré činy,
čert zas stejným dílem sčítá černé viny.
Je víc bílé, nebo černé, to nám poví soudce náš,
moudrý svatý Mikuláš.

Děkujeme SRPŠ za mikulášské dárky a deváťákům za mikuláškočertovskoandělskou výmoc!