Hledáme akčního tělocvikáře (tělocvikářku)😉

Člověka, který se chce bavit pohybem, vzdělávat se, pracovat na projektech a účastnit se sportovních kurzů...člověka, kterého zajímá všeobecná pohybová průpravu dětí a mládeže 👍

Nabízíme 100 procentní úvazek s nástupem od 25.8.2021.

Pokud Tě naše nabídka zaujala a jsi kvalifikovaný, tak neváhej a pošli svůj životopis na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a to do 18.6.2021.

Optimálním 2. aprobačním předmětem je občanská výchova, výchova ke zdraví nebo anglický jazyk (není to však podmínkou).

Jste kvalifikovaný(á) učitel(ka) pro 1. stupeň ZŠ?
Hledáte nejen práci, ale i příjemné pracovní prostředí a milé kolegy?
Možná jste právě našla (našel)😉…!
Nabízíme 100 % úvazek, metodickou podporu ze strany vedoucího učitele, mentora i vedení školy😉.
Tato pozice je tedy vhodná i pro uchazeče bez praxe.
Nástup do pracovního poměru od 26.8.2021.
Pokud Vás nabízená pracovní pozice zaujala, posílejte své životopisy na e-mailovou adresu:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do 21.6.2021.
Moc se na Vás těšíme 😊!

Vážení rodiče, jak již jste byli informováni ze sdělovacích prostředků i našimi školními stránkami v rámci rozvolňování mimořádných opatření v oblasti školství dochází k tomu, že v pondělí 12. 4. 2021 se vracejí žáci 1. stupně základní školy do lavic.

Opět tedy vznikla nová situace, ve které se učíme orientovat, a závazným dokumentem pro realizaci výuky jsou pro nás metodické pokyny přicházející z MŠMT. Rádi přidáváme v úplném znění, abyste pochopili, že to není jednoduchá záležitost:

https://www.msmt.cz/informace-k-provozu-skol-od-12-dubna-2021

Chceme tím také říci, že i v této chvíli je pro nás důležitá vaše podpora, trpělivost a tolerance. Vyvstává spousta otázek, na které není jednoznačná odpověď. Vznikají nové překážky, které musíme a chceme překonat, protože naším společným cílem je vrátit dětem možnost běžného vzdělávání, vrátit jim společnost vrstevníků, radost z běžného života a zároveň ochránit jejich zdraví. Věřím tomu, že společnými silami složitost dnešní doby zvládneme.

Jednou z překážek je také nutnost 2 x týdně realizovat formou samoodběru antigenní testy u všech žáků, kteří se účastní prezenční výuky. Žákům 1., 2. a 3. tříd u samoodběru mohou asistovat rodinní příslušníci.

Jak budeme postupovat ve škole, přikládáme opět v podobě odkazu, abyste si mohli udělat ucelenou představu:

https://testovani.edu.cz/jak-na-to-ve-skole

Od středy začnou platit nová opatření, jejichž součástí je i uzavření všech škol s výjimkou mateřských. Pro mnohé rodiče to znamená, že nebudou moci jít do práce a budou muset zůstat s dětmi doma, jako tomu bylo i na jaře. Podívejte se, jak to teď vypadá s ošetřovným a jak o něj zažádat.

 Aktuálně platí standardní podmínky nároku na ošetřovné, které se však mohou v nejbližší době změnit. Za normálních okolností může o ošetřovné zažádat rodič dítěte ve věku do 10 let na dobu devíti dnů (v případě samoživitele 16 dnů), přičemž výše ošetřovného činí 60 % mzdy, respektive denního vyměřovacího základu. 

Před několika dny vláda schválila návrh na krizové ošetřovné, které nicméně zatím míří do Poslanecké sněmovny a než projde schvalovacím procesem, platí stále standardní podmínky uvedené v prvním odstavci.

Nárok se uplatňuje na tiskopise Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření výchovného zařízení (školy), který rodiči ve dvou vyhotoveních vydá samotná škola, anebo si ho může stáhnout na stránkách ministerstva práce a sociálních věcí ZDE. Na stránkách České správy sociálního zabezpečení se nachází i on-line formulář.

 Mgr. Zdeněk Jelínek

Přejeme pěkné odpoledne a dovolíme si jednotlivými příspěvky reagovat na Informace vydané usnesením vlády ČR ze dne 12.října 2020.
URČENÍ ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ K VÝKONU PÉČE O DĚTI RODIČŮ VYBRANÝCH PROFESÍ:
Naše škola byla vybrána pro zajištění péče o děti rodičů vybraných profesí.
Pokud jste rodič, který v těchto profesích pracuje a máte dítě ve věku 3 - 10 let, tak si můžete již na zítřek zajistit místečko v naší školní družině.
Abychom byli pružní a dostáli GDPR;), přihlašujte děti pro zítřek prostřednictvím zprávy v messengeru.
Paní vychovatelky budou k dispozici od 6.00 do 16.00 hodin.
Pro děti bude zajištěn program odpovídající jejich věku.
Stravování proběhne v podobě oběda ve školní jídelně.
V případě, že byste péči chtěli od jiného dne, obracejte se na sekretariát školy na telefonní číslo 596 311 297 nebo na e-mail vedoucí vychovatelky p. Elišky Poledníkové: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

V rámci zpracování nového „Strategického plánu ekonomického rozvoje statutárního města Karviné“ probíhá sběr dat prostřednictvím dotazníkového šetření.

Jeho cílem je zjistit, jak se Vám občanům v našem městě žije, kde vidíte jeho přednosti, kde naopak problémy a kam si přejete v budoucnu město směřovat.

Vaše aktivní účast v rámci tohoto šetření nám velmi pomůže k vytvoření strategie, jejíž výslednou podobu tak můžete svým názorem ovlivnit. Budeme rovněž rádi za Vaše další podněty, myšlenky a vize, které nám v rámci tohoto průzkumu sdělíte. Níže Vám posíláme v případě Vašeho zájmu internetový odkaz na elektronickou verzi dotazníku k vyplnění.

Do zpracování strategického plánu je možno se také zapojit vyplněním Pocitové mapy.

Cílem pocitové mapy je zjistit, jak se Vám občanům v našem městě žije, kde vidíte jeho přednosti, kde naopak problémy nebo jaké území by se mělo dále rozvíjet.

Svůj názor může každý vyjádřit tak, že na pocitové mapě označí konkrétní místo nebo místa (bod nebo body) z hlediska toho, co v nich vyvolává. K  odpovědi můžete připojit i svůj komentář.

Pocitová mapa pro tvorbu strategického plánu představuje důležitý způsob toho, jak v budoucnu přistupovat k rozvoji jednotlivých lokalit ve městě. Vaše podněty tak přispějí ke zkvalitnění výsledné podoby nového strategického dokumentu města.

Jsou tam 4 otázky:

  • Kde se cítíte dobře?
  • Kde se necítíte dobře?
  • Kam byste pozvali návštěvu?
  • Kde by se město mělo rozvíjet (kde vidíte prostor pro rozvoj města/místo, které vyžaduje změnu)?

Dotazník i Pocitová mapa jsou zcela anonymní. Jejich vyplnění trvá pár minut.

Dotazník a Pocitovou mapu lze vyplnit v termínu do 25.06.2020   na těchto odkazech:

Přímý odkaz na Pocitovou mapu:

https://www.pocitovemapy.cz/karvina-2020/

Přímý odkaz na Dotazník:

https://www.surveymonkey.com/r/Karvina_rezidenti

Případně lze využít QR kód:

cid:<a href=Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript." width="146" height="146" data-image-whitelisted="" />

„Strategický plán ekonomického rozvoje“, který je součástí projektu  financovaného z Operačního programu Zaměstnanost z Evropského sociálního fondu s názvem „Strategické dokumenty statutárního města Karviné“, registrační číslo projektu: CZ.03.4.74/0.0/0.0/ 17_080/0009841.

cid:<a href=Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript." width="277" height="57" data-image-whitelisted="" />