Žáci čtenářského kroužku navštívili kouzelný svět knih. Jejich kroky minulé pondělí mířily do knihkupectví U Náměstí v Karviné-Fryštátě, kde je přivítaly dvě usměvavé paní prodavačky, milovnice knih. Ty dětem vyprávěly o knihách, o nakladatelstvích, o knižních novinkách, o chodu knihkupectví. Měly připravené zajímavosti, a dokonce na závěr minisoutěž, kdy nejrychlejší z dětí odměnily krásnými knihami. Žáci měli možnost si celé knihkupectví „prošmejdit“, otevřít spoustu knižních novinek, nasát vůni knih, zeptat se na cokoliv, co je zajímalo a bylo spojeno s knihou. A jak se dětem tato mini exkurze líbila, si můžete přečíst. Prohlédnout si můžete také fotogalerii.

Reakce žáků:

9.12. v pondělí jsme se vydali na prohlídku knihkupectví. Byly tam milé paní a spousta knih. Nejvíc se mi líbil regál o sportu. Ale bylo tam spoustu jiných zajímavých knih. Knihkupectví je super!
Barča G.

Paní nám říkala, kolik stála nejdražší kniha- stála 360 000 korun. Bylo tam hodně žánrů knih. Bylo to super.
Ema

V knihkupectví to bylo bezva. Dozvěděla jsem se nové věci, jako například kolik stála nejdražší kniha v České republice co je to leporelo, novinka Kniha o Bilie Eilish.
Barča, Gracielka

 

V knihkupectví
V knihkupectví V knihkupectví
V knihkupectví
V knihkupectví V knihkupectví

Čas předvánoční není jen shon po obchodech a dárcích, pečení a úklid. My v kroužku jsme si čas, kdy Vánoce pomalounku klepou na dveře, zpestřili pohádkou. A protože jsme byli v kroužku těch několik měsíců hodní, obě naše paní učitelky nám připravily překvapení a všichni jsme dostali dáreček i s přáním. Děkujeme.

Podívejte se do fotogalerie:) !

Již téměř tři měsíce funguje na naší škole sportovní kroužek s názvem Všestranná pohybová příprava dětí, určený žákům 1.–3. tříd. Za tuto krátkou dobu jsme se stihli seznámit se základy hned několika sportů, mezi které patří například házená, sálová kopaná, basketbal, vybíjená nebo u dětí velice oblíbený, avšak málo známý sport s názvem ringette. Mimo tuto řadu pestrých aktivit se věnujeme i drobným pohybovým hrám a soutěžím, díky kterým se zdokonalujeme (aniž bychom to tušili :)) téměř ve všech pohybových dovednostech.
A pozor, tím nekončíme!
Kroužek Všestranná pohybová příprava dětí se nově „rozrostl“ o další aktivitu, kterou je cvičení s hudbou. Jedná se zejména o aerobic a zumbu, ale také o rozcvičení s hudebním doprovodem, kondiční cvičení apod. Cvičit s hudbou jsme začali od poloviny listopadu, vždy v úterý v prvních 30 minutách našeho společného setkání, a to pod vedením naší paní vychovatelky Zuzany Zatloukalové.
Stále ještě máme pár volných míst. Sportujeme každé úterý a středu vždy od 16:15 do 17:45 hod. na ZŠ Cihelní (sraz u branky venkovního hřiště).
Navštivte naši fotogalerii!

Bc. Ivona Fridrichová

Opouštíme svět čar, kouzel a duchů a začínáme řešit a luštit zapeklité detektivní záhady. Malí detektivové se tentokráte seznamují s knihami Tajná dvojka A + B – ZLOČIN MEZI DINOSAURY a Tajná dvojka A + B – POPRASK V DIVADLE KOUZEL. Žáci jsou nejen seznámeni s knihami, ale každý malý detektiv dostal svůj zápisník: TAJNÁ DVOJKA, na němž nechybí ani pečeť ve tvaru psí tlapky. A kdože je ta tajná dvojka? To se nechte pře kvapit :), protože to zatím netuší ani naši malí přátelé ….

Navštivte fotogalerii!

Zprávy z Čtenář...
Zprávy z Čtenářského kroužku Zprávy z Čtenářského kroužku
Zprávy z Čtenář...
Zprávy z Čtenářského kroužku Zprávy z Čtenářského kroužku

Žáci naší školy mají i v tomto roce zajímavé možnosti i mimo běžné vyučování. Naši učitelé a vychovatelé vytvořili pro tento školní rok nabídku, kterou si můžete sami "vychutnat" prostřednictvím upoutávek v tomto albu fotografií. Jsou to činnosti nabízející rozvoj manuální zručnosti, osvojování si dovedností sportovních i jazykových, ale i možnost zisku všeobecného přehledu pro funkčnost v běžném životě. Patří zde: Florbal, Basketbal, Skok vysoký, Všeobecná pohybová příprava, Žákovský parlament, Školní zpravodajství, dramatický kroužek Kašpárek. Anglický klub a kroužek keramiky. Náplň jednotlivých zájmových činností budeme představovat samostatně. Věřím, že jste pro své děti měli prostor něco zajímavého vybrat;).

Přehled kroužků si můžete prohlédnout zde!

Z. Jelínek, ŘŠ

KAŠPÁREK - to je název našeho nového divadelního klubu, který se otevírá našim žákům prvního stupně. Zde si žáci osvojí základní prvky herectví a vyzkouší si, jaké to je, stát se hercem. Náš klub nabídne nejznámější české pohádky, které zná snad každé malé dítě.
První schůzka klubu se nesla ve znamení konkurzu, kterého s zúčastnilo na 37 zájemců, čehož si velice vážíme a všem gratulujeme už jenom za odvahu se předvést. Z tohoto počtu zájemců jsme byli připraveni vybrat 12 nejšikovnějších, ale byli jsme natolik ohromeni, že jsme se rozhodli přijmout 17 budoucích herců divadelního klubu Kašpárek. Vybraní herci se v následujících dnech dozví, že možná právě oni budou jednou, díky našemu klubu, STÁT NA PRKNECH, KTERÁ ZNAMENAJÍ SVĚT.
Za účast děkuje režisér a nejvyšší asistent režiséra.
Foltýn, Blahutová

Navštivte fotogalerii!

Kašpárek
Kašpárek Kašpárek
Kašpárek
Kašpárek Kašpárek